Литекс надделя над третодивизионния Пирин (ГД) с два гола в последните 10 минути (ВИДЕО)

Неврокопчани удържаха 1:1 до 82-ата минута, но Асприля и дузпа на Ваюши донесоха успеха за "оранжевите" за купата

Литекс се измъчи срещу третодивизионния Пирин (ГД), но успя да победи с 3:1 у дома в първа среща от осминафиналите за Купата на България. Божиков изведе ловчанлии напред с глава преди почивката, но Христо Кирев изравни в началото на втората част. В последните 10 минути Асприля и дузпа на Ваюши все пак изведоха Литекс до успеха.

Реваншът е на 3 декември в Гоце Делчев.

Страхил Попов стреля опасно от пряк свободен удар в началото, а Иван Горанов поиска дузпа в 13-ата минута, но съдията Мартин Стоименов остана безмълвен.

Кирил Десподов пък прати в мрежата на Пирин, ала имаше засада и попадението не бе зачетено. Талантът от Кресна, който от януари ще играе за Лацио, опита да се разпише и с техничен прехвърлящ удар и не успя за малко.

10 минути преди паузата албанецът Ваюши центрира от пряк свободен удар и централният бранител Васил Божиков скочи най-добре, за да вкара с глава за 1:0.

Втората част започна с греда на Никола Колев, който сам напредна и нямаше късмет да отбележи, нацелвайки десния страничен стълб.

Капитанът на Пирин (ГД) Румен Лапантов нахлу отдясно в 57-ата минута и пусна остро във вратарското поле, а Христо Кирев засече точно и изненадващо изравни – 1:1.

След гола Литекс натисна - Божиков би от воле в аут, а Асрпиля сам премина няколко съперници, но се забави.

Натискът се увенча с успех в края на полувремето по сценария от първата част. 8 минути преди края голямо меле в наказателното поле на Пирин позволи на Данило Асприля да даде аванс на ловчанлии за 2:1.

Само три минути след това съдията отсъди дузпа за домакините и Армандо Ваюши уверено покачи на 3:1.

В края гол на колумбиеца Джордан бе отменен с нова засада, а Литекс има аванс от два гола преди реванша.
Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)