Станислав Костов наниза хеттрик при обрат на Берое срещу Верея в контрола

Участие в срещата взе десният бек Даниел Манджуков, който минава проби в тима на Хубчев

„Берое“ се наложи с 3:1 над „Верея“ в контрола, играна на стадион „Берое“. Гостите откриха чрез Джонатан в 7-ата минута, а с три гола на Станислав Костов беройци направиха обрат. Нападателят се разписа в 19-ата от дузпа и минута преди края на първото полувреме. Последният си гол той вкара в 89-ата минута.

Участие в срещата през първото полувреме взе десният бек Даниел Манджуков, който минава проби в „Берое“.

В 7-ата минута Васил Ботев пробва центриране, но след намеса на Аласан Н’Диайе топката бе изчистена в корнер. След центриране на Николай Костов Джонатан се извиси над всички и се разписа за 0:1 с глава.

Девет минути по-късно Жуниор Мапуку получи добър пас на скорост в наказателното поле от където стреля, но от ъгъла на малкия пеналт прати топката над вратата.

В 19-ата минута Жуниор Мапуку задържа топката в наказателното поле след пас на Крис Гади и с играта си принуди играчът на „Верея“ да го фаулира. Реферът отсъди дузпа, която Станислав Костов реализира технично пращайки топката покрай вратаря.

Две минути след това Николай Костов фаулира играч на „Берое“ по левия фланг. Димо Бакалов центрира в наказателното поле, където Танко Дяков засече с глава, но покрай вратата.

В 22-ата минтуа Димо Бакалов центрира от пряк свободен удар по дясното крило подобен на предишния. Топката обаче бе прекалено висока и Танко Дяков я свали, но Исус Ангелов успя да му отнеме.

Аласан Н’Диайе стреля от далеч в 25-ата минута, но прати топката над вратата.

Три минути по-късно Джунейт Яшар центрира от пряк свободен на ъгъла на наказателното поле, Караджов изби, но топката попадна в Джонатан, който я насочи, но неточно.

В 30-ата минута Жуниор Мапуку се пребои с Живко Желев и центрира в наказателното поле за Станислав Костов, но Ясин Ел Каруби се намеси решаващо и изби.

Дванадесет минути по-късно с дълъг пас Якуб Идризов намери Джонатан, който навлезе в наказателното поле и отправи диагонален удар, но Караджов успя да избие, а след това Ковачевич изчисти в корнер.

Димо Бакалов изведе Станислав Костов в 44-ата минута. Нападателят на „Берое“ отбеляза красив гол с удар от дъгата пред наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата.

Две минути след подновяването на играта Станислав Костов получи добре пред наказателното поле и изби, но стражът на гостите се намеси добре и изчисти в корнер. Веселин Пенев центрира Джонатан обаче изпрати топката в нов ъглов удар от другата страна. От там центрира Станислав Костов, а Веско Пенев стреля от въздуха с по-слабия си десен крак, но над вратата.

В 51-ата минута Васил Ботев изчисти с глава в корнер. Веселин Пенев подаде късо към Бакалов, който върна за Веско Пенев. При опита си да изчисти Ангел Костов насочи опасно към своята врата, но кълбото мина над нея. Станислав Костов центрира от нов ъглов удар, Аласан Н’Диайе засече с глава, но топката бе избита от Живко Желев, тя попадна в Ковачевич, който стреля, но със сетни усилия Ел Каруби изби.

Три минути по-късно Петър Казаков отне от Георги Костадинов в средата и стреля от 30-ина метра, но над вратата.

В 59-ата минута Димо Бакалов центрира от корнер, Костов засече с глава, но топката излезе над вратата.

Мапуку получи пред наказателното поле и пробва да прехвърли Ел Каруби, но не успя в 63-ата минута.

В 75-ата минута след серия от финтове Абделкрус стреля от дистанция, но неточно.

В 81-ата минута при опита си да изчисти топката Ясин Ел Каруби пробва да изчисти, но нацели тялото на Емин Ахмед и топката за малко да влезе във вратата, но я прехвърли със сантиметри.

Станислав Костов оформи своя хеттрик в 89-ата минута след като с глава Салим Керкар го изведе на скорост зад защитата и един на един с вратаря Костов бе безпогрешен.

Следващият мач на „Берое“ е в неделя, 23 ноември, от 17:30 часа срещу „Славия“ за първенството в „А“ група.

„Берое“ (Стара Загора) – „Верея“ (Стара Загора) 3:1
голмайстори: 0:1 Джонатан 7′, 1:1 Станислав Костов 19′(д), 2:1 Станислав Костов 44′, 3:1 Станислав Костов 89′
„Берое“ (Стара Загора): 73. Иван Караджов (82′ – 1. Михаил Михайлов) – 2. Даниел Манджуков (46′ – 28. Веселин Пенев), 24. Михаел Ковачевич (65′ – 3. Владимир Зафиров), 5. Танко Дяков, 15. Георги Динков – 27. Игор Джоман (46′ – 70. Георги Костадинов), 4. Аласан Н’Диайе (77′ – 14. Пейчо Енчев) – 11. Крис Гади (46′ – 8. Самир Аясс), 9. Станислав Костов, 25. Димо Бакалов (77′ – 13. Емин Ахмед) – 30. Жуниор Мапуку (65′ – 26. Салим Керкар); старши треньор: Петър Хубчев
„Верея“ (Стара Загора): 1. Ясин Ел Каруби, 20. Николай Костов (46′ – 17. Абделкрус), 3. Живко Желев (к), 4. Цветелин Радев (40′ – 5. Петко Ганев), 77. Васил Ботев, 10. Джунейт Яшар (77′ – 14. Николай Киров), 2. Джунейт Али, 6. Якуб Идризов (81′ – 18. Константин Атанасов), 45. Исус Ангелов (46′ – 20. Петър Казаков), 9. Джонатан Нанизаямо (67′ – 19. Стелиян Евтимов), 99. Ангел Костов (77′ – 7. Ивелин Илиев); старши треньор: Радостин Кишишев

стадион: „Берое“, Стара Загора

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)