Шехуди качи столичното Локо на 4-ото място (ВИДЕО)

"Железничарите" обърнаха почти сигурния пътник Хасково на своя стадион

Локомотив (София) победи Хасково с 2:1 след обрат. Два гола на тунизийския нападател Ламжед Шехуди, съответно в 33-ата и 49-ата минути, донесоха трите точки за тима на Димитър Васев, с които те се изкчават временно на 4-ото място в класирането. Точен за Хасково, които откриха в „Надежда”, беше Димитър Алексиев в 32-ата минута.

След равенството 0:0 на свой терен срещу Локо (Сф) в петия кръг хасковлии допуснаха 11-то поредно поражение.

Извън състава на Локомотив София останаха Даниел Генов, Александър Бранеков и Йордан Тодоров. Генов има ангина, докато Йордан Тодоров е с изкълчен глезен. Бранеков в скоро време ще се подложи на операция на ахилесите.

В началото Локо имаше надмощие, но нито един от двата отбора не отправи удар.

Хасково откри изненадващо в 32-ата минута, когато Димитър Алексиев прехвърли Божидар Митрев след неубедителна изява на Камен Хаджиев.

Така националът Митрев не съумя да запази мрежата си суха в последните 6 шампионатни двубоя на „червено-черните”.

Само минута по-късно Локомотив изравни. Шехуди остана непокрит в наказателното поле и с глава направи 1:1.

Няколко минути преди почивката Владислав Романов удари десния стълб на вратата на Банков.

Локо удари втора греда след подновяването на играта. Този път рамката попречи на Шехуди да изведе своите напред в резултата.

Вторият гол и обратът обаче не закъсняха. Шехуди се възползва от колективна грешка в защитата на Хасково и отбеляза за 2:1, като това бе четвъртото му попадение този сезон.

„Железничарите” имаха много по-голямо надмощие през второто полувреме. Камен Хаджиев и Том изтърваха две изгодни положения да довършат момчетата на Емил Велев.

В края пропуски направиха още Ливраменто, на два пъти, и Шехуди.

Така, Локо събра 26 точки в 16 мача и заема 4-ото място в класирането преди утрешното дерби между Ботев и Левски, които са с по 24.

Хасково остава последен с едва 4 точки и не се вижда надежда за Кокала и компания в намерението им да оцелеят.

ЛОКОМОТИВ: Митрев, Хаджиев, Ранджелович, Елтон, Ливраменто (90’+3 Васев), Шехуди (90’+4 Славчев), Том, Иво Иванов, Манолов (80’ Траянов), Трифонов, Романов
Треньор: Димитър Васев
ХАСКОВО: Банков, Скерлев, Ничев, Димитров (63’ Ковачев), Еуженио, Шалаев, Алексиев, Коруджиев (64’ Чепилов), Узунов (78’ Кямил), Чанев, Лозев
Треньор: Емил Велев
Жълти картони: Ранджелович, Иво Иванов, Трифонов, Траянов (Локо), Ничев, Коруджиев (Хасково)
Стадион: „Локомотив”, София