Арсенал преметна „обръчите”, макар и с човек по-малко (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” спечелиха с 2:1 лондонското дерби с Куинс Парк Рейнджърс

Арсенал постигна четвърта поред домакинска победа, след като спечели с 2:1 лондонското дерби с Куинс Парк Рейнджърс.

„Топчиите” стигнаха до успеха в последната среща от XVIII кръг на английската Висша лига, въпреки че играха с човек по-малко през почти цялото второ полувреме.

Мачът започна отлично за домакините, защото още в осмата минута Арман Траоре фаулира Алексис Санчес в наказателното поле и реферът Мартин Аткинсън отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият чилиец, но стреля слабо и Робърт Грийн спаси.

В 24-ата минута пък Недум Онуоха събори Данел Уелбек в пеналта и „артилеристите” поискаха втора дузпа, но не получиха такава.

Малко по-късно обаче Санчес се реабилитира за пропуска си и в 37-ата минута откри резултата. Тогава лятната покупка на „топчиите” бе оставен непокрит пред вратарското поле и след центриране на Киърън Гибс успя с плонж да вкара топката в мрежата – 1:0.

Четири минути след това Оливие Жиру стреля опасно от свободен удар, но Роб Грийн се намеси решително.

Така „артилеристите” се оттеглиха на почивка с минимална преднина, ала малко след нея останаха с човек по-малко.

В 53-ата минута Оливие Жиру реагира остро на единоборство с Онуоха и го удари с глава в лицето, за което закономерно получи директен червен картон.

Въпреки това обаче Арсенал вкара втори гол. Това се случи в 65-ата минута, когато Алексис Санчес увлече почти цялата отбрана на гостите и подаде към Томаш Росицки. Чехът, стартирал като титуляр за първи път през сезона, стреля в далечния ъгъл, а  след лек рикошет топката се озова в мрежата на Грийн за втори път – 2:0.

Куинс Парк Рейнджърс все пак успя да се възползва от численото си предимство и да намали резултата в 79-ата минута, когато Матьо Дебюши извърши нарушение в пеналта и се стигна до нова дузпа. За разлика от домакините обаче, гостите се възползваха от своята и Чарли Остин я превърна в гол.

До края хората на Хари Реднап имаха претенции за нов наказателен удар, но такъв не последва и те трябваше да си тръгнат с празни ръце от „Емирейтс”. Гостите загубиха и десетте си гостувания през сезона и остават със 17 точки в своя актив, на само две от опасната зона.

Ето и всички резултати от XVIII кръг на Висшата лига, както и голмайсторите в срещите:

Челси – Уест Хем 2:0
1:0 Джон Тери (31’)
2:0 Диего Коща (62’)

Бърнли – Ливърпул 0:1
0:1 Рахим Стърлинг (’62)

Кристъл Палас – Саутхемптън 1:3
0:1 Садио Мане (17')
0:2  Райън Бертран (48')