Сити загуби две точки на „Гудисън” (ВИДЕО+СНИМКИ)

С победата на Челси над Нюкасъл с 2:0 действащите шампиони изостанаха с 2 точки от „сините” от Лондон в борбата за първото място

Манчестър Сити загуби 2 точки при гостуването си на Евертън на „Гудисън Парк” в 21-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора си размениха по един гол през второто полувреме за крайното 1:1. С победата на Челси над Нюкасъл с 2:0 действащите шампиони изостанаха с 2 точки от „сините” от Лондон в борбата за първото място.

Сити доминираше във владеенето на топката, но Евертън имаше по-чистите ситуации. Коулмън тресна гредата преди почивката, но Сити поведе щастливо чрез Фернандиньо. Евертън бързо изравни чрез Нейсмит и грешка на Харт.

За „гражданите” равенството е второ в три мача, докато „карамелите” сложиха край на серията от четири загуби в първенството.

Наставникът на Евертън Роберто Мартинес направи три промени за домакинството на Манчестър Сити. Лейтън Бейнс, Джон Стоунс и Ейдън Макгийди започнаха. Браян Овиедо и Кевин Миралас бяха оставени на пейката, докато Силвен Дистен беше аут заради разтежение.

Ман Сити направи две промени. Джо Харт беше на вратата, а Фернандо влезе в халфовата линия. Капитанът Венсан Компани и Серхио Агуеро бяха на пейката. Те се завърнаха от контузии. Сити беше без ангажирания с Кот д’Ивоар Яя Туре, без когото нямаше победа като гост от януари 2013 г.

„Гражданите” започнаха по-добре. В 14-ата минута Давид Силва пусна надясно към Навас, който шутира покрай вратаря, но топката отиде на около метър от гредата в аут. Преди това Йоветич шутира във външната страна на мрежата.

В 21-ата минута Йоветич беше най-близо до откриването на резултата, след като Евертън допусна нова грешка в защитата и черногорецът навлезе навътре, но последният шутира в аут.

Малко преди почивката Лукаку проби отлично в наказателното поле, като Джо Харт остана последна преграда пред нападателя, и успя да парира опита му. После топката се върна назад и Шеймъс Коулмън я посрещна, пращайки я в напречната греда.

Иначе Сити имаше владеене на топката 64%, но най-чистото положение беше за домакините от Ливърпул.

Евертън си повярва през второто полувреме и в 57-ата минута Ромелу Лукаку спринтира отново, този път отляво, като направи за смях Мангала и шутира към далечния ъгъл. Джо Харт обаче показа завиден рефлекс и извади. Малко по-късно Мангала се качи върху Ягиелка в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена.

В 67-ата минута Серхио Агуеро се появи в игра да решава проблемите на Сити.

Евертън вкара, но нарушение на Стивън Нейсмит срещу Джо Харт спря съдиите от решението да признаят гола.

Сити излезе напред в резултата в 74-ата минута, въпреки че имаше елемент на късмет. Сабалета проби отдясно след отнета топка срещу Лукаку, Самир Насри и Давид Силва взаимодействаха в наказателното поле, последният шутира, а Фернандиньо щастливо отклони с глава в мрежата. Роберто Мартинес скочи, като поиска игра с ръка на Сабалета в изграждането на атаката. Това обаче нямаше значение, важен беше вторият гол на Фернандиньо този сезон.

Евертън обаче изравни 4 минути по-късно, когато Джо Харт увисна при дълбоко центриране, като бе изпреварен от Стивн Нейсмит, който бодна с глава в мрежата. Асистенцията бе на Лейтън Бейнс.

Предпоследният коз на Пелегрини беше Франк Лампард, а последният – Коларов. Резултатът обаче остана непроменен – 1:1.