Левски постигна категорична победа над Карабах (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” се наложиха с 3:0 в контролна среща с четири дузпи

Левски се поздрави с класическа победа над азербайджанския Карабах, който е шампион на страната си, във втората си контролна среща в Турция. Освен с убедителния успех на „сините”, двубоят ще се запомни  и с това, че бяха отсъдени четири дузпи – по две за всеки отбор. Вратарите Пламен Илиев и Боян Йоргачевич се отличиха със стабилни намеси.

Точни за Левски бяха Валери Домовчийски на два пъти  и Антонио Аниете. Отборът на старши треньора Стойчо Стоев надигра съперника си можеше да се поздрави с по-изразителна победа.

Преди този двубой „сините” направиха равенство 1:1 с Ворскла (Полтава). Следващият съперник на софиянци е Милсами от Молдова на 28 януари.

Първото полувреме на контролната среща ще се запомни с двете бързи дузпи, които главният съдия даде в началото.

Първо отборът на Карабах получи възможността да изпълни наказателен удар в 4-ата минута, след като топката бе спряна с ръка при центриране отляво. Алмейда застана зад топката и заложи на силата при изпълнението си. Пламен Илиев обаче улови ъгъла и със скок успя да избие топката. Три минути по-късно защитник на азерите спъна Антонио Аниете и реферът веднага посочи бялата точка. Валери Домовчийски изпълни хладнокръвно по земя, пращайки топката в левия ъгъл – никакъв шанс за вратаря, който се хвърли в противоположния край.

Двата отбора изиграха приятна за окото първа част с атакуващ и динамичен футбол. Постепенно Левски изнесе играта в по-предни позиции и принуди Карабах да играе на контраатака. Опасностите пред вратаря Шехич не закъсняха. Божидар Краев и Домовчийски опитаха късмета си със силни удари от разстояние, но мерникът им не беше точен. „Сините” разиграваха със самочувствие и опитваха по различни начини да стигат до вратата.

Към края на полувремето отборът на Стойчо Стоев прие играта в половината си, но въпреки това до реални опасности пред Илиев не се стигна, защото защитата пред него действаше стабилно и не позволи на нападателите да действат свободно и да отправят удари безпрепятсвено.

Левски започна ударно второто полувреме. „Сините” решиха всичко в своя полза с два бързи гола до 50-ата минута. Първо в 47-ата Домо се възползва от нескопосано изнасяне на топката от защитник, отне, навлезе в наказателното поле, преодоля с лекота вратаря и с добре премерен удар се разписа за 2:0. След 180 секунди защитник спря с ръка удар на Краев и съдията логично отсъди дузпа. Зад топката този път застана Аниете, който майсторски прати топката в центъра на вратата.

След това отборът на Левски не изпусна инициативата, въпреки преднината си. Футболистите на Стойчо Стоев продължиха със стабилните изяви в защита и по всякакъв начин да тормозят защитата на Карабах. В 53-ата минута топката като по чудо не влезе за четвърти път в азербайджанската врата. Аниете бе изведен сам срещу вратаря, испанецът го прехвърли елегантно, но топката премина покрай дясната греда.

При една от атаките си, азербайджанският отбор спечели нова дузпа. Топката бе центрирана в наказателното поле, но Роман Прохазка я спря с ръка. Влезлият след почивката вратар Боян Йоргачевич взе пример от Илиев и също спаси 11-метровия удар. Той изчака до последно при изпълнението и улови правилния ъгъл.

До края динамиката се запази в двубоя, но до повече голове или дузпи не се стигна.

Състав на Левски:

Пламен Илиев (50-Боян Йоргачевич), Роман Прохазка, Борислав Стойчев, Емил Нину, Сашо Александров (82-Галин Ташев), Стефан Велев, Мигел Бедоя, Антонио Аниете (70-Б.Цонев), Луис Педро (46-Наджиб Амари), Божидар Краев (80-Владислав Мисяк), Валери Домовчийски (63-Илия Димитров)

Всички зимни проверки на Левски:
16 януари, в Сандански: Вихрен - Левски 0:8
21 януари, в Турция от 15:30 часа, Левски - Ворскла (Полтава, Украйна) 1:1
24 януари, в Турция, Левски - Карабах (Азербайджан) 3:3
28 януари, в турция, Левски - Милсами (Молдова)
5 февруари, в Турция: Левски - Лех Познан (Полша)
10 февруари, в Турция: Левски - Петролул (Плоещ, Румъния)
13 февруари, в Турция: Левски - Астана (Казахстан)

КАРАБАХ - ЛЕВСКИ 0:3

7' Домовчийски

47' Домовчийски

50' Аниете

90' Край на двубоя! Левски победи с 3:0 Карабах!

78' Невероятен пропуск на Карабах. Футболист от азерите остана напълно непокрит в наказателното поле и получи топката, но стреля много слабо и неточно в аут.

76' Силен удар на Краев, който стреля без подготовка, и прати топката много встрани от вратата.

69' Йоргачевич спаси удара! Новият вратар на Левски изчака до последно, за да улови ъгъла и спечели дуела!

68' Дузпа за Карабах, след като Прохазка спря центриране в пеналта с ръка.

63' Отборът на Левски не изпуска инициативата, въпреки преднината си. Футболистите на Стойчо Стоев продължават със стабилните изяви в защита и по всякакъв начин да тормозят защитата на Карабах.

53' Топката като по чудо не влизе във вратата на Карабах! Аниете излезе сам срещу вратаря и технично го прехвърли, но кълбото се търкулна покрай дясната греда.

50' Илиев отстъпи мястото си на Йоргачевич.

50' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Класическа преднина за "сините"! Аниете е точен от дузпа!

47' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Домовчийски се възплозва от грешка в защита, отне топката, преодоля вратаря и вкара с премерен удар!

46' Амари влиза след почивката в игра на мястото на Педро.

46' Начало на второто полувреме.

45' Край на първото полувреме. Левски води на Карабах с 1:0.

43' Сашо Александров получава жълт картон, след като влезе остро с бутоните в краката на противник.

39' Спокойни минути в двубоя. Левски за момент приеха играта в половината си, но без опасности пред Илиев. Защитата пред него се справяше стабилно в ситуациите.

33' Играта бе временно спряна, защото лекарският екип на Левски оказа помощ на Стойчев след фаула на Недиров.

32 Жълт картон за Недиров, който извърши грубо нарушение.

30' Отборът на Левски е по-активният до този момент. Владее повече топката и създава по-интересните положения пред вратата.

28' Жълт картон за Луис Педро, който спря опасна атака на Карабах.

26'Силен и опасен удар от движение към Илиев, но вратарят на "сините" не трепна и изби в корнер.

24' Аниете изпълни пряк свободен удар от удобна позиция, но прати топката право в стената.

21'Силен удар по земя към Илиев, но вратарят внимаваше и улови.

20'Добра атака на Левски. "Сините" разиграха пред наказателното поле и Бедоя изведе Педро, но последният се забави и не успя да играе с топката.

18' Силен удар на Домовчийски от около 7-8 метра, но прати топката в аут.

16' Топката бе центрирана в наказателното поле на Левски от корнер, но Пл. Илиев се извиси над всички и улови без проблеми.

12' Двата отбора играят открито и с динамика. Разиграванията са бързи, като съперниците търсят всякакви пътища към противниковата врата.

7' Валери Домовчийски изпълни точно! Нападателят стреля в левия ъгъл на вратаря, който се хвърли вдясно.

7'Дузпа за Левски след нарушение срещу Аниете!

4'Алмейда се нагърби с изпълнението, но Пламен Илиев спаси! Стражът на "сините" показа завиден рефлекс.

4' Дузпа за Карабах! Топката срещна ръката на футболист на Левски при центриране от дясно.

1'Начало на мача! Левски играе с юбилейния си жълто-червен екип.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен