Манчестър Юнайтед взе реванш от Лестър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ван Перси и Фалкао бележат за успех с 3:1 на „Олд Трафорд”

Манчестър Юнайтед постигна очаквана домакинска победа над опашкаря Лестър в мач от XXIII кръг на английската Висша лига – 3:1.

Така „червените дяволи” взеха реванш от „лисиците”, които ги победиха вкъщи с 5:3 в началото на сезона.

Преди двубоя Луис ван Гаал бе критикуван, че отборът му не играе достатъчно атрактивно и той реши да заложи на изключително атакуващ състав, в който място намериха Аднан Янузай, Уейн Рууни, Анхел ди Мария, Робин ван Перси и Радамел Фалкао.

В резултат последните двама се разписаха, а бранител на гостите си вкара автогол и така всичко бе решено още преди почивката.

Домакините поеха инициативата от самото начало на срещата, но трудно стигаха до добри положения за гол. В 27-ата минута обаче Крамарич от гостите сгреши при изнасянето на една топка, която бе отнета от изигралия много силен мач Дейли Блинд. Холандецът изведе своя сънародник Робин ван Перси на стрелкова позиция, а нападателят не остави шансове на вратаря и откри резултата – 1:0.

Само пет минути по-късно именно Ван Перси подаде към Ди Мария, чийто удар бе спасен от Марк Шварцър, но Радамел Фалкао бе на точното място и се разписа за 2:0 в 32-ата минута.

В 44-ата пък, след едно центриране от корнер, Дейли Блинд игра с глава и топката се отби от Уес Морган, за да влезе в собствената му врата – 3:0.

Това на практика лиши двубоя от интрига и през второто полувреме домакините контролираха мача, но спестиха и малко сили за преиграването срещу Кеймбридж от турнира ФА къп във вторник.

Така гостите получиха шанс да вкарат почетно попадение и те го сториха 10 минути преди края, когато Марсин Василевски реализира с глава за крайното 3:1.

След успеха си Манчестър Юнайтед вече има 43 точки, с една повече от четвъртия Саутхемптън, който играе в неделя. Лестър остава на
последна позиция със 17 точки от 23 мача.