Черноморец разби Берое с 4:0 за "Поморие къп 2015"

Юношите на „акулите” на дадоха шансове на старозагорци

„Берое“ U21 загуби с 0:4 от „Черноморец“ и остана на четвърто място в класирането на турнира „Поморие къп 2015″. Деян Христов откри с отличен удар от пряк свободен удар след пресилен фаул в добавеното време на първата част, а Даниел Стаматов покачи с глава в 53-ата минута. Михаел Орачев отбеляза красив гол за 3:0 от дистанция в 76-ата минута. Отново Даниел Стаматов оформи крайното 4:0 в 81-ата минута.

През първата част беройци стояха дълбоко в своята половина и разчитаха на контраатаки. В 7-ата минута Ростислав Петров намери Алиш Кальонски, който потърси Цветомир Цонков по дясното крило. Той центрира в наказателното поле, но топката мина над вратата. Две минути след това Ростислав Петров подаде към Даниел Стаматов, който стреля от 20-ина метра, но Цинцарски се намеси сигурно и улови. В 10-ата минута Галин Димов стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата.

Минута след това отново Димов пробва късмета си с шут от далечна дистанция, но топката мина на метър от лявата греда на пазената от Цинцарски врата. В 14-ата минута Кирил Личев бързо изпълни фаул за „Берое“ за нарушение срещу Емин Ахмед и изведе Николай Георгиев, който направи добър удар, но топката бе изчистена от Яни Пехливанов от гол линията в корнер. Емин Ахмед овладя добре пред наказателното поле и пробва изненадващ удар от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от целта.

В 27-ата минута Диян Христов отправи добър удар към вратата, топката рикошира коварно, но блестящо след това се намеси Богомил Цинцарски, който изчисти в корнер. В 30-ата минута след добро извеждащо подаване към Кирил Личев той изпревари Янко Георгиев и стража на „Черноморец“ влезе изключително грубо в краката на нападателя. Живко Недялков му показа обаче само жълт картон. Потърпевшият Личев стреля директно от прекия свободен удар на метър навътре от ъгъла на границата на наказателното поле. Георгиев обаче спаси насочената към горния десен ъгъл топка.

В 34-ата минута Галин Димов центрира за Деян Христов, който засече с глава, но Цинцарски се намеси добре и спаси. Три минути по-късно след остро центриране на Даниел Стаматов Деян Христов засече топката във вратата, но бе останал в положение на засада и голът бе отменен. В 40-ата минута Галин Димов на два пъти стреля от дистанция, но и при двата удара топката не намери целта.

В добавеното време на първата част Деян Христов падна театрално на метър пред дъгата на наказателното поле и получи правото да изпълни пряк свободен удар. Самият той застана зад топката и насочи отлично кълбото в горния десен ъгъл на вратата пазена от Цинцарски за 1:0. След подновяването на играта Антон Атанасов бе изведен на добра стрелкова позиция и стреля към близкия ъгъл, но Цинцарски блокира отлично.

В 53-ата минута резултатът стана 2:0 след центриране на Деян Христов от ляво, при което Даниел Стаматов засече с глава и покачи преднината за отбора от „Б“ група. Емин Ахмед се сблъска с вратаря Димитър Николов в 59-ата минута и се наложи да бъде заменен принудително от Александър Манолов. Ростислав Петров стреля в 62-ата минута от 20-ина метра, но топката мина покрай вратата. В 70-ата минута Ростислав Петров стреля от дъгата пред наказателното поле, но топката беше изчистена в корнер. След центрирането Цветомир Цонков засече с глава, но топката мина над вратата. Шест минути по-късно Михаел Орачев стреля от далеч и с много красив удар покачи на 3:0.

В 81-ата минута Даниел Стаматов проби добре в наказателното поле и отбеляза втория си гол в мача и четвърти за „Черноморец“.
Две минути преди края на редовното време на втората част Кирил Личев центрира добре в наказателното поле, но топката мина на сантиметри над вратата.

„Берое“ U21 подновява участието си в първенството на Младежката група след две седмици когато „зелените“ гостуват на „Локомотив 1926″ (Пловдив). Възпитаниците на Иван Гаджев заемат четвърто място с актив от 29 точки след 18 изиграни мача.

„Черноморец“ (Бургас) – „Берое“ U21 (Стара Загора) 4:0
голмайстори: 1:0 Деян Христов 45’+1′, 2:0 Даниел Стаматов 53′, 3:0 Михаел Орачев 76′, 4:0 Даниел Стаматов 81′

Стартови състави:

„Черноморец“ (Бургас): 1. Янко Георгиев (46′ – 12. Димитър Николов), 17. Ивайло Димтиров, 27. Николай Димитров, 20. Яни Пехливанов, 13. Алиш Кальонски, 22. Цветомир Цонков, 4. Ростислав Петров, 44. Галин Димов, 8. Реян Даскалов, 18. Деян Христов (к), 7. Даниел Стаматов (10. Михаел Орачев, 11. Николай Дамянов, 87. Даниел Бенчев, 8. Антон Атанасов, 2. Стойчо Атанасов, 16. Стоян Калев); старши треньор: Неделчо Матушев

„Берое“ U21 (Стара Загора): 33. Богомил Цинцарски – 15. Денислав Димитров, 28. Диян Димов (69′ – 2. Ивайло Иванов), 91. Жюлиен Бенков (к), 17. Борислав Желязков – 8. Николай Георгиев (61′ – 18. Димитър Трайков), 16. Кирил Личев, 4. Пейчо Енчев, 21. Ивайло Ангелов (54′ – 70. Венцислав Иванов) – 10. Никола Грозданов (66′ – 10. Димитър Видев), 92. Емин Ахмед (62′ – 9. Александър Манолов); старши треньор: Иван Гаджев

жълти картони: Янко Георгиев (30′ – груб фаул) [„Черноморец“]; Ивайло Ангелов (31′ – реплика) [„Берое“]

главен съдия: Живко Недялков (Бургас)
асистент съдии: Николай Христов (Бургас), Станимир Илков (Бургас)

стадион: Градски, Поморие

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец