Марсилия пропусна да оглави класирането в Лига 1

Отборите на Олимпик Марсилия и Оксер завършиха наравно, Тулуза изненада Лион

Отборът на Олимпик Марсилия завърши наравно 1:1 с гостуващия Оксер в мач от 33-ия кръг на Лига 1 и пропусна да оглави класирането. Въпреки че имаха смазващо превъзходство във владението на топката и отправиха цели 20 удара към противниковата врата, като 9 от тях попаднаха в очертанията, домакините не успяха да пречупят футболистите на Жан Фернандес.

Матю Валбуена изведе Марсилия напред в резултата в 56-ата минута с премерен удар от десетина метра, но в 77-ата при една от редките си контраатаки, Оксер изравни с гол на Джо-Гук-Джунг  от границата на вратарското поле.
По този начин Олимпик остана на втора позиция с актив от 62 точки, на една зад лидера Лил. Отборът на Оксер път заема 14-о място с 39 пункта.

В друга среща от кръга отборът на Тулуза победи изненадващо третия във временното подреждане Олимпик Лион с 2:0. На стадион „Мунисипал” домакините откриха резултата в 28-ата минута, а в 68-ата минута домакините удвоиха преднината си след автогол на Али Сисоко. Кошмарът за Лион бе още по-голям тъй като отборът завърши срещата с двама човека по-малко. Мишел Бастос бе изгонен от главния рефер в 64-ата минута, а в 85-ата Сисоко окончателно се превърна в анти-герой за своя тим и също го последва.

По този начин Олимпик остана на трета позиция с актив от 56 точки, с колкото е и четвъртият ПСЖ. Тулуза пък заема 11-о място с 42 точки.

В останалите двубои от кръга отборите на Монпелие и Брест завършиха наравно 0:0, а Каен разби Ница като гост с 4:0.

По-късно тази вечер отборът на Сент Етиен приема Монако.
Мартино: Очевидно възрастта вече е проблем за Меси