Виляреал бетонира четвъртото място след обрат над Хетафе

Джузепе Роси донесе победата на "жълтата подводница" с 18-ото си попадение в Примера

Отборът на Виляреал победи гостуващия Хетафе с 2:1 в мач от 34-ия кръг на Примера дивисион. Гостите малко изненадващо откриха резултата в 31-ата минута чрез Педро Риос. „Жълтата подводница” обаче стигна до пълен обрат през втората част с головете на Кани в 61-ата и Роси в 74-ата минута.

По този начин Виляреал бетонира  четвъртата позиция в класирането, даваща право на участие в квалификациите за груповата фаза на Шампионската лига.

Домакините владееха инициатива през по-голямата част от първото полувреме и можеха да поведат в резултата, ако не бяха пропуските на Джузепе Роси, Сантиаго Кацорла и Борха Валеро. Вместо това Хетафе успя да отбележи първия гол на „Ел Мадригал”
в 31-ата минута, когато Педро Риос се разписа с много хубав удар от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата на Диего Лопес. Преднината от един гол на гостите се запази докрая на полувремето.

След почивката домакините усилиха своя натиск и логично стигнаха до пълен обрат в резултата. Преди да възстановят равенството обаче, сериозни пропуски за Виляреал направиха Роси, Кацорла и Кико. Все пак в 61-ата минута никой не можа да спре Кани, който отбеляза хубав гол от дъгата на наказателното поле.

В 74-ата минута Марко Рубен проби по чудесен начин отляво в наказателното поле и сложи топката на глава на Джузепе Роси, който с ефектен плонж направи резултата 2:1 с 18-ото си попадение в първенството, носейки победата на своя тим.

По този начин отборът на Виляреал запази четвъртата си позиция с актив от 60 точки, като се доближи на три до Валенсия, който обаче е с мач по-малко. Хетафе пък се смъкна на 17-о място с 37 пункта и се доближи на 2 точки до опасната зона.
Флорентино Перес: Искам 16-ата през следващия сезон!

Президентът на Реал (Мадрид) е жаден за още големи успехи

Анчелоти: Беше ни трудно, но след почивката успяхме да се вдигнем

Той бе на седмото небе след триумфа в Шампионската лига

Анчелоти записа името си със златни букви в историята на Шампионската лига (ВИДЕО)

Той се превърна в първия треньор в историята на най-престижния европейски клубен турнир, който печели трофея пет пъти.

Белингам: Дори не мога да мечтая за по-добър сезон