Танчо Калпаков напуска Марек

Танчо Калпаков напуска Марек

Купон в Дупница след силния сезон

Във вторник вечерта в местно заведение в град Дупница се е състояло тържество по повод приключването на първенството 2023/2024 година на втора професионална лига.

Както е известно, мъжкият отбор на Марекз авоюва трето място в крайното класиране и доби право на мач-бараж за Ефбет лига като гост във Враца срещу местния Ботев. В редовното време четата на Танчо Калпаков завърши двубоя при резултат 1:1. При изпълнението на дузпи по-точни бяха домакините и по този начин останаха в елита и през следващото първенство. Независимо от всичко, футболна Дупница остана доволна от представянето на своите любимци.

В проведена среща с ръководството на тима във вторник вечерта наставникът на тима Танчо Калпаков е заявил, че си тръгва с добри чувства от Дупница и с уважението, което е получил в Марек. Информацията потвърди и заместник кмета на община Дупница-ресорен отговорник за спорта – Бойко Христов.

„Искахме да проведем разговор с досегашния старши треньор на мъжкия отбор Танчо Калпаков за бъдещето на тима. Изненадващо именно по негова инициатива той изрази желание да напусне отбора. Това вече е факт. Танчо Калпаков няма да води за в бъдеще отбор на „Марек“. Благодарим му за свършеното до тук и оставаме с искрени чувства и уважение към треньора, който води тима през последните две години успешно. В момента търсим усилено нов старши треньор. След като има яснота по въпроса ще уведомим незабавно медиите“.

Изтече информация, че двама от досегашните футболисти от мъжкия отбор на „Марек“ – Боян Стойнев и Димитър Илиев – също са прекратили договорите си по взаимно съгласие и за в бъдеще ще подсилят мъжкия отбор на ФК „Кюстендил“.

Русе кандидатства за ремонт на стадиона

Проектът ще е за над 5.2 милиона лева

Пирин намери решение за лиценза

Благоевградчани ще получат 300 000 лева от букмейкърска компания

Дяков: Ситуацията в Пирин е много тежка

Бъдещето е под сериозна въпросителна заради големите задължения на клуба към НАП

Звездата на Фратрия се завърна

Мартин Костадинов лекуваше 3 месеца тежка контузия на глезена

Дунав (Русе) представи треньор от Лудогорец

Емил Иванов от днес заема длъжността кондиционен треньор при "драконите"

Геша: Тъп гол ни спря за подвиг срещу Марек

„Ключовите моменти в срещата бяха два", смята треньорът на Септември

Бойкот в Пирин Благоевград

Футболистите отказват да тренират

Марек остана без трима наказани за мача от Купата на България

Трима футболисти на Марек бяха наказани с лишаване от състезателни права след изминалия 11-и кръг на Втора лига

Спортист Своге вече има нов треньор

Ахмед Хикмет е новият треньор на Спортист Своге, информира "Гонг"