Световният шампион Германия не можа да бие първенеца на Азия - 2:2 (ВИДЕО)

Бундестима поведе с гол на Ройс, после Австралия изненадващо обърна, а резервата Подолски изравни пред 46 000 зрители

Световният шампион Германия не можа да бие първенеца на Азия – Австралия след 2:2 в контрола пред 46 000 зрители на „Фриц Валтер Щадион” в Кайзерслаутерн.

Отборът на Йоахим Льов започна уверено и гол на Ройс бе отменен, след като той засече удар на Кедира в мрежата, но беше няколко метра в засада и те не остана незабелязана.

Секунди по-късно обаче Кедира направи нетипичен проби на левия фланг и пусна по земя за Ройс, останаха съмнения за засада, но звездата на Борусия (Дортмунд) сякаш беше на една линия с последния защитник и изпревари вратаря Матю Райън за 1:0.

5 минути по-късно Ройс използва грешка на защитата, но вратарят на Брюж спаси. Австралийците не допуснаха разликата да се увеличи и изравниха в 40-ата минута. След добра акция отдясно Нейтън Бърнс центрира от аутлинията и Джеймс Троизи засече точно с глава зад вратаря Цийлер – 1:1.

Втората част започна със спасяване на Райън, който изби фалцов удар на Ройс над гредата. При последвалия корнер Мустафи стреля с глава в аут.

Още в следващата атака „кенгурата” направиха контра и Троизи бе фаулиран от Гюндоган. Капитанът Миле Йединак застана зад топката и прати прецизно над стената, за да преодолее Цийлер за втори път за 2:1, а немската публика бе шокирана.

Райън продължи да впечатлява с добри изяви и отне от краката на бързоногия Белараби, който си поведе по-дълго от необходимото. После Белараби направи нов набег по фланга и пусна нещо средно между удар и центриране, а топката излезе в аут.

Цийлер не знаеше къде се намира тази вечер и загуби топката от Леки, което едва не коства трети гол в немската врата, но Ектор поправи грешката му.

Австралия позволи на Германия повече да владее топката и домакините се възползваха след комбинация между две резерви. Андре Шюрле достави топката за Лукаш Подолски и нападателят на Интер просто бе задължен да вкара от такава позиция за 2:2.

В края Бундестима не успя да стигне до победен гол и Льов се задоволи само с равен.

В неделя Германия гостува на Грузия в евроквалификация, докато Австралия ще играе нова контрола с Македония в понеделник.