Румъния победи трудно Фарьорските острови и запази първото си място

Северна Ирландия надделя над Финландия и крачи към Евро 2016

Румъния постигна трудна, но важна победа над отбора на Фарьорскит острови в квалификационен двубой от Група F за Евро 2016. Селекцията на наставника Ангел Йорданеску се наложи с 1:0, а голмайстор стана Клаудиу Кишерю.

Двубоят се проведе на стадиона на Петролул (Плоещ). На това съоръжение за първи път се проведе двубой на международно ниво. Около 14 000 привърженици викаха за Румъния, докато гостите останаха без никаква подкрепа.

С този успех тимът на северната ни съседка запази първото си място в групата и вече има актив от 13 точки. Фарьорските острови заемат петото място с 3 точки.

Румънците превъзхождаха по повечето статистически показатели своя съперник. Те бяха отправили 11 удара към вратата, 5 от които в нейните очертания, докато гостите не съумяха да отправят нито един точен удар.

Единственият гол падна в 21-ата минута. Тогава Александру Максим изпълни пряк свободен удар, настана разбъркване в наказателното поле, където Кишерю се оказа най-съобразителен и с плътен удар даде преднина за своите.

След това домакините видимо намалиха темпото и позволиха на моменти на гостите да владеят повече топката, но до повече голове не се стигна.

В другия двубой от Група F Северна Ирландия победи Финландия с 2:1 и е само на точка от водача Румъния на второто място. Скандинавците пък са на четвъртото място с 4 точки.

Домакините от Северна Ирландия изковаха преднината си от два гола в рамките на пет минути. Първо в 33-ата минута Кайл Лафърти се разписа. Топката бе изсипана в наказателното поле от пряк свободен удар, но бе изчистена. Оливъ рНордууд я върна с глава, Лафърти се възползва и от добра позиция вкара четвъртия си гол от началото на кампанията. В 38-ата отново Лафърти бе в центъра на вниманието. Той засече в наказателното поле центриране от Конър Маклъфлин.

Крайното 2:1 бе оформено от Берат Садик в добавеното време на двубоя. Вратарят на домакините Рой Керъл не успя да отрази добре удар на Роман Еременко и Садик при добавката не сгреши.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано