Албания срази Армения след обрат (ВИДЕО)

Срещата завърши при резултат 2:1, арменците доиграха двубоя с човек по-малко

Албания постигна много важна победа срещу Армения в квалификационен двубой от Група I за Евро 2016 и по този начин стана втори в класирането със седем точки, макар и временно, тъй като на третия Португалия предстои домакинство на Сърбия от 21:45 ч. Срещата завърши при резултат 2:1, като до успеха домакините стигнаха след обрат.

Седем точки има лидерът Дания. Армения остава последен с едва 1 точка в актива си след 4 мача.

Двубоят за селекцията на Джовани ди Биази не започна по най-добрия начин. Още в  4-ата минута на срещата резултатът беше открит след хубава акция отляво. Футболистът на Борусия (Дортмунд) Хенрих Мхитарян отправи хубаво центриране към Юра Мовсисян, а нападателят засече успешно, въпреки намесата на защитника Мергим Маврай.

В 27-ата минута домакините бяха на косъм от изравняването, но Ледиан Мемушай нацели гредата.

Двадесет минути пред края Ховхан Хамбарцумян бе изгонен с втори жълт картон. В 74-ата минута Чикалеши удари още веднъж гредата преди да започне пълния обрат.

В 77-ата минута Таулант Джака центрира перфектно отляво, а бранителят Мергим Маврай с глава изравни за 1:1.

Домакинският натиск стана свиреп и в 81-ата Шкелзен Гаши отбеляза попадението, с което изведе тима си напред. Резервата Ермир Леняни се измъкна по фланга и центрира високо в наказателното поле, а неговият съотборник чакаше при далечната греда, за да реализира.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано