Холандия не прости на Испания и в приятелска среща (ВИДЕО)

Де Врей и Клаасен огорчиха Де Хеа в контрола играна на "Амстердам Арена"

Холандия надви с 2:0 Испания в приятелска среща между двата тима играна на "Амстердам Арена". Точни в селекцията на Гуус Хидинк бяха Де Врей в 13-ата минута и Клаасен три минути по-късно.

Испания имаше да си връща след кошмарната загуба с 1:5 от Холандия, която записа в груповата фаза на световното в Бразилия, но вместо реванш за поражението тимът на Висенте дел Боске трябваше да преглътне нова горчива загуба.

Добро двойно между Хунтелаар и Депай в 7-ата минута завърши със силен удар на последния, но Де Хеа се справи с първата опасност пред испанската врата.

В 13-ата минута Уесли Снайдер центрира в наказателното поле на гостите, Де Врей надскочи Раул Албиол и с глава насочи точно кълбото в мрежата на испанците за 1:0.

Три минути по-късно „лалетата” нанесоха втори тежък удар на Испания. Защитата на „Ла фурия” показа пълна безпомощност при добре организирана атака на холандците в 16-ата минута, Клаасен бе намерен на бялата точка и отправи бързо удар, който обаче бе спасен от Де Хеа. Топката отново се върна в Клаасен и при втория му опит испанският страж нямаше как да реагира – 2:0.

Домакините намалиха оборотите след второто попадение, но испанците не съумяха да се възползват от това и резултатът се запази до края на първата част.

В 51-ата Хуан Бернат пусна отличен пас в предни позиции, но Хуанми и Фабрегас се разминаха с топката, пропускайки отлична възможност за връщане на едно попадение.

Испания показа повече хъс през втората част, Витоло стреля опасно в 68-ата, но покрай вратата, а  две минути по-късно гостите  все пак вкараха, но попадението бе отменено заради засада на Давид Силва.

Натискът на „Ла фурия” се усили, но неточни удари и поредица от грешни подавания лишиха испанците от попадение и срещата завърши при резултат 2:0 в полза на ”лалетата”.

17:00 11/05 АРДА - БОТЕВ ПД
19:30 11/05 ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА
14:30 11/05 Фулъм - Манчестър Сити
15:00 11/05 Майорка - Лас Палмас
17:00 11/05 Евертън - Шефилд Юнайтед
17:00 11/05 Нюкасъл - Брайтън
17:00 11/05 Тотнъм - Бърнли
17:00 11/05 Уест Хем - Лутън