Доволни ли сте от представянето на България в Лига на нациите?

14 май 2011 22:53

Дузпа в края спаси Локо (София) от резил срещу Черно море на „Васил Левски” – 1:1 (видео)

Отборът на Локомотив (София) направи нова грешна стъпка в борбата си за участие в европейските клубни турнири догодина, след като завърши наравно 1:1 с тима на Черно море. Срещата се игра на стадион „Васил Левски” и бе от програмата на 27-ия кръг на родната „А” група. Румен Николов откри в 56-ата минута, а крайното 1:1 оформи Дафчев в 88-ата от дузпа.

Двубоят започна с малко по-добра игра на домакините и слаб удар на Божилов от Черно море, който не затрудни Пейков.

В 14-ата минута „железничарите” изтърваха и най-изгодното положение през първата част, след като Писаров проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Йорданов засече с десния крак, но топката срещна лявата греда на Пиргов.

След това положение домакините продължиха да доминират, докато „моряците” разчитаха основно на контраакции, за да застрашат стража на столичани. В 36-ата минута Писаров качи топката на главата на Дафчев, но ударът на последния не намери очертанията на вратата на Пиргов.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част обаче стартира далеч по-динамично от първата и още в 54-ата минута Танко Дяков можеше да изведе варненци напред, ала ударът му с глава не намери очертанията на вратата на Пиргов.

Така се стигна до 56-ата минута, когато Георги Илиев центрира меко отляво в наказателното поле, където Румен Николов се извиси над всички и с глава изведе "моряците" напред  в резултата - 1:0.

След този гол домакините вдигнаха оборотите, но така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение пред вратата на Черно море. Най-деен в редиците на „железничарите” бе Марчо Дафчев, който на няколко пъти опита да притеснява стража на варненци, но в два от случаите той спаси изстрелите му, а в третия кълбото излезе в аут.

Дясното крило на столичани – Искрен Писаров, също имаше две хубави възможности да се разпише, но първо шутира високо над вратата, а впоследствие стражът на Черно море отрази негов техничен удар с външен фалц.

Така дойде 88-ата минута, когато Александър Александров събори Лахчев в наказателното си поле, за което реферът Антон Генов отсъди дузпа в полза на „железничарите”. Зад топката застана Марчо Дафчев, който изпълни хладнокръвно в долния десен ъгъл, оформяйки крайното 1:1.

Събития

90+3' Край на мача Край на мача, Локомотив (София) и Черно море завършиха наравно 1:1
90+1' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Ратников
90+1' Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна за гостите, напуска Божилов
90' 3 минути продължение на срещата
90' Жълт картон И Камазола е декориран в жълто
88' Гол от дузпа Гол за Локомотив! Дафчев се нагърби с изпълнението на дузпата и не сбърка, възстановявайки статуквото - 1:1
87' Жълт картон Жълт картон за Танко Дяков за оспорване на съдийско решение
87' Жълт картон Жълт картон за Александър Александров, който събори Лахчев в наказателното си поле и Антон Генов отсъди дузпа
84' Bнимание Слаб удар на Лахчев, който не затрудни Пиргов
80' Bнимание Удар с външен фалц на Писаров, но Пиргов лови без проблеми
73' Bнимание Дафчев стреля технично от фаул, но Пейков се разтегна добре и спаси
72' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Тодор Колев
72' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в Черно море, напуска голмайсторът Румен Николов
69' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Идриси
69' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за "железничарите", излиза Горанов
67' Греда Саидходжа спря за Писаров, който стреля силно с десния крак, но високо над вратата
64' Греда Дафчев изпълни страхотно фаул, ала топката премина малко над напречната греда на Черно море
61' Bнимание Дафчев стреля опасно от границата на наказателното поле, но Пиргов спаси
60' Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява Джонсън
60' Смяна за състезател излизащ от игра Вторият напускащ е Романов
60' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Саидходжа
60' Смяна за състезател излизащ от игра Двойна смяна за домакините, първият напуснал е Йорданов
58' Греда Горанов стреля от фаул, но над вратата
56' Гол Гол за Черно море! Георги Илиев центрира меко отляво в наказателното поле, където Николов се извиси над всички и с глава изведе "моряците" напред - 1:0
54' Греда Танко Дяков засече с глава центриране отляво на Тиаго, но кълбото премина критично близо до дясната греда на Пейков
49' Жълт картон Жълт картон за Сашо Александров
46' Начало на мача Начало на второто полувреме
45+1' Край на мача Край на полувремето, Локомотив и Черно море се оттеглят на почивка при нулево равенство след много скучна първа част
45' 1 минута продължение на първата част
43' Греда Дяков опита хубав удар от воле, но топката премина встрани от вратата на гостите
36' Греда Писаров качи топката на главата на Дафчев, но ударът на Марчо не намери очертанията на вратата
35' Пълна скука на националния стадион "Васил Левски". С изключение на гредата на Йорданов, други интересни ситуации пред двете врати няма
31' Гостите изравниха играта, двата тима се захапаха в центъра на терена
25' Греда Писаров овладя на границата на наказателното поле, ала ударът му премина високо над вратата
21' Центриране Домакините постепенно увеличават натиска, но други положения, освен гредата на Йорданов, все още няма
14' Bнимание Писаров проби отдясно и центрира добре в наказателното поле, където Йорданов засече с десния крак, но кълбото срещна лявата греда на Пиргов
13' Жълт картон Жълт картон за Светослав Дяков
9' Жълт картон Жълт картон за Тиаго за фаул отзад срещу Писаров
6' Bнимание Божилов стреля от границата на наказателното поле, но много слабо и не затрудни Пейков
4' Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Дончо Атанасов
1' Начало на мача Начало на срещата