Стоук Сити отказа Саутхемптън от топ 4 (ВИДЕО)

„Грънчарите” обърнаха „светците” у дома, вижте всички резултати от Англия

Съставът на Саутхемптън остана без победа в четвърто поредно гостуване, след като загуби с 1:2 визитата си на Стоук Сити от XXXIII кръг на английската Висша лига.

„Светците” откриха резултата в 33-ата минута чрез Морган Шнайдерлинг, ала след почивката „грънчарите” направиха пълен обрат.

Те успяха да изравнят веднага след подновяването на играта през втората част, когато точен бе Маме Бриам Диуф (’47), а малко преди края на срещата взеха трите точки с гол на Чарли Адам (’87).

Така Стоук записа първа победа над Саутхемптън в елита на Англия от 1980 година насам, когато спечели също с 2:1.

Благодарение на успеха си „грънчарите” събраха 46 точки, като имат с 10 по-малко от своите гости. Те пък остават на пет от заветната четвърта позиция, заемана понастоящем от Манчестър Сити. „Светците” са шести, на точка зад Ливърпул, но и мърсисайдци, и „гражданите” имат с мач по-малко.

В останалите съботни срещи от Висшата лига победи записаха Евертън, Уест Бромич и Лестър, наложили се съответно над Бърнли, Кристъл Палас и Суонзи.