Пирин запази второто място, въпреки че направи 0:0 с Верея

"Орлетата" изпуснаха доста положения на "Трейс Арена", докато Локо (ГО) загуби с 0:1 от Банско в битката за промоция

ОФК Пирин запази втората позиция в класирането на "Б" група, след като завърши днес в Стара Загора при резултат 0:0 с местния Верея. В същото време в Банско преследвачът Локомотив (Горна Оряховица) загуби с 1:0 и така благоевградчани са вече 2 точки пред тях.

Пиринци бяха по-добрият отбор на "Трейс Арена", но затворената игра на домакините ги затрудни максимално, пишат от пресслужбата на Пирин.
През първата част головите положения пред двете врати липсваха, като пиринци бяха по-близо до гола на два пъти. Тошев не успя да се възползва от грешка на стража на домакините в 32-та минута, като пресече една изритана от него топка, но тя излезе в аут. В 40-та минута Башлиев центрира опасно, но засечената отново от Тошев топка мина покрай гредата.

През второто полувреме пиринци заиграха по-агресивно. В 54-та минута Витанов с глава стреля неточно извън вратата. В 57-та Тончев направи двойно подаване и нахлу в наказателното поле, като стреля на два път по посока на вратата, но без успех. Последва удар на Тасев от дузпата, но и той не намери рамката на врата.

Последваха куп мелете пред вратата на загорци, които упорито се бранеха. В края на срещата Наков имаше възможност да реализира от пряксвободен удар, но стражът на домакините изби. Малко по-късно "орлетата" имаха претенция за дузпа, но реферът Станислав Тодоров остана безмълвен.

В следващия кръг, който ще се играе в сряда, Пирин домакинства на Банско.

Състав на Пирин: Костов, Башлиев, Сандев, Николов, Попев, Костадинов, Витанов, Благов, Тасев, Коцев и Тошев
След почивката в игра се появиха: Тончев, Наков, Хаджииванов