Нова издънка на Рома и освирквания на "Олимпико" (ВИДЕО)

Тоти вкара дузпа, но Аталанта изравни с друга дузпа за 1:1 в Рим, Лацио и Рома с равни точки в битката за второто място

Слабата форма на Рома през 2015 година продължи с разочароващо реми 1:1 на „Олимпико” срещу борещия се за оцеляване Аталанта в 31-ия кръг на Серия А. С точката „вълците” изравниха Лацио на втората позиция (по 58), но и двата тима са на 15 точки зад лидера и шампион Ювентус.

Отборът на Руди Гарсия имаше шанс да си върне еднолично втората позиция след снощната загуба на Лацио при гостуването на Ювентус. Втората позиция в калчото дава директно място в групите на Шампионска лига, докато третата праща в последните пресявки преди групите.

Още в първата минута Рома получи дузпа. Гилелмо Стендардо не прецени шпагата си срещу Адем Ляич и удари топката с ръка, а Франческо Тоти отпразнува завръщането си след контузия с гол от бялата точка за 1:0.

Всичко тръгна много добре за римляните, но в средата на първата част Давиде Астори спъна Урби Емануелсон и Херман Денис показа, че и той може да бележи от дузпа – 1:1.

Тоти се размина с прострелно центриране на Холебас, а вратарят Спортиело се намеси добре след лош пас назад на Карлос Кармона и попречи на Флоренци.

Руди Гарсия смени схемата на 4-3-3 в хода на мача, но това не помогна много на „вълците”, които бяха освиркани след сигнала за край на първата част.

Цяло второ полувреме Рома се блъскаше в защитния вал на Аталанта и ремито се запази, а след края феновете отново освиркаха своите любимци.

Киево нямаше късмет и буквално подари точка на Удинезе за 1:1 у дома.

На „Бентегоди” „летящите магаренца” нямаха загуба от отбора на Антонио Вутов от сезон 2010/11. Ветеранът Серджо Пелисиер доказа, че още го бива и в края на първата част се хвърли и засече в мрежата центриране на Меджорини отляво за 1:0.

19 минути преди края Киево си вкара автогол и подари изравнителния гол на „зебрите”. Сирил Теру центрира, Бошкян Сезар опита да попречи на Гейхо да засече и го направи, но си вкара автогол за 1:1.

Дълбоко в добавеното време късметът напълно обърна гръб на Киево и ударът на Зуканович нацели гредата, което съхрани точката за Удинезе.

Парма продължава с добрите игри, въпреки че на практика няма как да не изпадне и се пребори за 2:2 като гост на Емполи.