И Любо Пенев стартира с 0 начело на ЦСКА. „Червените” без гол вече почти 14 часа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое взе точка при домакинството си на „армейците”, и двата състава могат да съжаляват за изпуснатата победа

ЦСКА отново не вкара. „Червените” завършиха наравно 0:0 при гостуването си на Берое в откриващия мач на 28-ия кръг в „А” група. Така, и Любослав Пенев стартира с 0 във втория си период начело на „армейците”, след като играчите на ЦСКА не успяха да вкарат нито един гол под краткото ръководство на Галин Иванов.

Двубоят предложи изключително малко голови ситуации. По-добрите положения се откриха пред гостите, които обаче отново пропуснаха да реализират. Отборът на ЦСКА вече над 830 минути няма отбелязано попадение в „А” група, като сушата за „армейците” приближава 14 часа.

Въпреки откровено по-добрата си игра, особено след началните минути на двубоя, ЦСКА разчиташе на епизодични включвания по фланговете и изстрели отдалече, които не затрудниха Илко Пиргов по никакъв начин. Това е девети пореден мач за „червените” без победа в българското първенство.

Най-добрите възможности за гостите пропуснаха Жуан Фелипе и Стефан Николич, като в рамките на само пет минути в началото на втората част и двамата пропуснаха от чисти положения.

Първо – Фелипе можеше да се разпише след центриране точно на Николич, но ударът на бразилеца бе изключително слаб и мина покрай вратата на Пиргов. Малко по-късно пък Николич бе изведен в добра позиция, но от границата на наказателното поле стреля изключително неточно.

В края на двубоя Салим Керкар можеше да открадне трите точки за Берое, но френският полузащитник се засуети, тръгна да си гласи топката на левия крак и впоследствие ударът му бе блокиран.

ЦСКА събра 47 точки и се изкачи на третата позиция, като изравни Литекс по точки, но има по-добри показатели. "Оранжевите" остават с мач по-малко. Берое остава пети с 45.

След като за финала за Купата на България се класираха отборите на Левски и Черно море, стана ясно, че четвъртата позиция в класирането няма да дава право на участие в Лига Европа.