Григор Димитров с лекота надигра Додиг и е на полуфинал в Истанбул (+ВИДЕО)

Гришо спечели четвъртфинала с 6-4, 6-3 и чака победителя от Куевас/Белучи на полуфинал

Григор Димитров се наложи с 6-4, 6-3 над Иван Додиг и достигна до полуфиналите на турнира "TEB BNP Paribas Istanbul Open" с награден фонд 494,310 евро.

През първия сет двамата си размениха по два пробива, но в крайна сметка хасковлията стигна до успеха с 6-4. Григор откри втората част с комфортен гейм, в който даде само една-единствена точка на противника си. Хърватинът изравни, но след това българинът си върна преднината, а последствие стигна до нов пробив за 3:1. Последва нов гейм за Гришо, но все пак хърватинът сложи край на серията от три поредни гейма за българина, а малко след това Додиг стигна до пробив и намали до минимум преднината на Димитров. В крайна сметка най-добрият български тенисист затвори сета с 6-3 и се поздрави с крайния успех.

Така Григор Димитров ще си осигури 22,800 евро от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста, а в спор за място на финала ще срещне победителя от мача между Пабло Куевас и Томас Белучи. /БГНЕС