Пирин е на точка от "А" група след нулево равенство с Монтана, цял Благоевград чака последния мач у дома (ВИДЕО+СНИМКИ)

ФК Бургас бутна "орлетата" към елита след 1:1 с Локо (ГО) в последната минута (+СНИМКИ)

Пирин е на крачка от „А” група след нулево равенство с Монтана. „Орлетата” изпуснаха четири чисти положения, като техните играчи Тони Тасев и Мартин Тошев излизаха общо три пъти сами срещу вратаря Христо Иванов и пропуснаха, а веднъж Тошев тресна и гредата.

В другия мач, имащ значение за второто място, ФК Бургас успя в последната минута да изравни срещу другия претендент за елита Локо (Горна Оряховица) – 1:1.

Двете равенства означават, че двете точки преднина в полза на Пирин се запазват преди последния кръг, когато благоевградчани приемат ФК Бургас, докато Локо (ГО) са домакини на Ботев (Гълъбово). Тимът, воден от Иво Тренчев, се нуждае от точка, за да влезе в „А” група, защото има предимство в директните мачове с „железничарите” – 2:0 и 2:1. Там вече е Монтана, където празненствата започват.

В Монтана пиринци можеха рано да поведат. Мартин Тошев тресна греда след корнер, изпълнен в 5-ата минута.

Домакините установиха контрол върху играта и в 19-ата минута удар на Миро Антонов-Чилика от границата на пеналта профуча покрай сглобката.

Най-чистото си положение Пирин пропусна малко преди първия половин час, когато звездата на „орлетата” Тони Тасев излезе сам срещу вратаря, ала ударът му беше неточен.

След почивката благоевградчани пропуснаха нови златни шансове. Тасев и Тошев бяха изпуснати да излязат сами срещу вратаря Христо Иванов. При първия случай стражът парира, а при втория нападателят Тошев би в аут.

В Българово Локомотив започна по-добре и поведе в 10-ата минута с гол на Юлиян Ненов, син на бившия вратар на ЦСКА Румен. След попадението силите се поизравниха и Манев на два пъти пропусна за бъдещия обединен отбор на Нефтохимик. Удари на Рачев, Любенов и Мечев пък не намериха мрежата на гостите.

През второто полувреме бургазлии доминираха изцяло и стигнаха до точката в добавеното 4-минутно продължение, когато резервата Димитър Георгиев изравни за крайното 1:1.

Всички резултати от 29-ия кръг:

Добруджа 1919 (Добрич)- Банско 0:2
Монтана- Пирин (Благоевград) 0:0
Спартак 1918 (Варна)- Черноморец (Бургас) 0:3 служ.
Септември (Симитли)- Раковски 2011 3:0 служ.
ПФК Бургас- Локомотив (Г.Оряховица) 1:1
Ботев (Гълъбово)- Локомотив 2012 (Мездра) 2:0
Ботев (Враца)- Верея (Стара Загора) 0:0

В неделя от 18 ч:
Пирин 2002 (Разлог)- Созопол

Novsport.com проследи на живо развоя на възловите срещи днес от 18 ч: Бургас – Локо (Горна Оряховица) и Монтана – ОФК Пирин (Благоевград)!

===

18:00 ч:

МОНТАНА - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 0:0

90' КРАЙ НА МАЧА!

81' Последни смени в състава на Пирин. Костадинов заменя Стоев, а Благоев - Хаджииванов

71' Последна смяна в състава на Монтана. Георгиев излиза, Ангелов влиза

68' Две смени в състава на Монтана. Лазаров отстъпва за Цачев, а Минчев за Тодоров

53' Мартин Тошев също излиза сам срещу вратаря, този път Христо Иванов е безпомощен, но ударът на нападателя е неточен

49’ Тони Тасев беше изпуснат, отново излезе сам срещу вратаря, Иванов скъси ъгъла и парира удара

46' Начало на второто полувреме!

На полувремето на двубоя юношите старша възраст на Монтана получиха купата за шампион на зона „Велико Търново”. Специална купа от феновете получи и кметът Златко Живков. Официалното награждаване на представителния мъки тим пък ще стане веднага след края на мача с Пирин. След шампионската обиколка на футболистите на постата на стадион „Огоста” тържествата ще продължат на централния площад „Жеравица”. За доброто настроение на празнуващите там ще се грижи Джина Стоева, мажоретен състав „Астра” към „Младежкия дом” с ръководител Луиза Стефанова и духов оркестър „Vivo Montana” към Природо-математическа гимназия „Свети Климент Охридски”, с диригент Пламен Крумов. Накрая на купона заря ще озари небето над празнуващите.

45' Край на първото полувреме!

39’ Лазаров - Електричката центрира отдясно, Антонов засече с глава в аут

28' Тони Тасев излезе сам срещу вратаря, леко вляво, но прати в аут, въпреки че ударът му беше неспасяем за Христо Иванов. Най-чистото положение за гостите досега

19' Бърза атака на Монтана. Минчев и Сергей Георгиев разиграха отляво, последният намери Миро Антонов, който шутира опасно от границата на наказателното поле покрай сглобката в аут

12' Владимир Мичев от Монтана получава жълт картон

5' Мартин Тошев от Пирин удари греда след корнер

1' Начало на мача. 2000 зрители има на "Огоста", 50 човека подкрепят гостите от Пирин

Монтана: 1.Христо Иванов-кап., 16.Владимир Мичев, 5.Асен Георгиев, 21.Христиан Попов, 6.Христофор Хубчев, 15.Георги Ангелов, Борислав Балджийски, 8.Иван Минчев, 9.Мирослав Антонов, 10.Здравко Лазаров, 22.Сергей Георгиев.
Треньор: Ферарио Спасов.

Пирин:
 12.Красимир Костов, 21.Александър Башлиев, 14.Стилиян Николов, 3.Румен Сандев, 18.Юлиян Попев-кап., 6.Красимир Станоев, 27.Любомир Витанов, 24.Антон Костаднов, 10.Мартин Тошев, 16.Димитър Благов, 7.Тони Тасев.

ФК БУРГАС - ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 1:1

90'+4 КРАЙ НА МАЧА!!!

90'+3 Жълт картон за Балъков (Локо)

90'+1 ГОЛ ЗА БУРГАС!!! Димитър Георгиев изравнява!

90' Четири минути добавено време

86' Най-чистото положение за Бургас. Мечев стреля на сантиметри от страничния стълб в аут

85' Капитанът Генчев за малко да си вкара автогол с глава, но вратарят спаси

80' Фаул на Рачев срещу капитана на Нафтата Станислав Жеков и жълт картон за футболиста на Локо. Съдията обаче даде авантаж и Смирнов беше близо до гол. Жеков се скара със съдията и получи жълт картон

76' Рачев от Бургас стреля от фаул над гредата на вратата на Локо

75' Смяна в състава на Локо. Влиза Николай Иванов, излиза голмайсторът Ненов

70' Трета смяна в състава на Бургас. Пламен Димитров влиза на мястото на Емануил Манев

68' Мечев стреля от 20 метра над вратата на Локо. Преди това центриране от корнер за Нафтата попада право в ръцете на вратаря

61' Смяна в състава на Локо (ГО). На мястото на Атанас Димитров влиза Карапетров

58' Патев и Димитър Георгиев се разминават с топката в наказателното поле на Локо

57' Жълт картон за Харизанов (Локо ГО)

55' Жълт картон за Мечев (Бургас)

52' Съдията спря атака на ФК Бургас заради засада

46' На почивката втора смяна в състава на Бургас. На мястото на Ахмедов влезе Димитър Георгиев

45'+3 Край на първото полувреме!

45' Три минути добавено време

40' Шут на Симеон Мечев от състава на Бургас минава над напречната греда

34' Хубав удар на Любенов, Митев плонжира и лови

33' Смяна в състава на Бургас. Тодор Гочев заменя Живко Хаджиев

17' Мощен шут на Емил Рачев (Бургас) профучава встрани от вратата

16' След гола силите се поизравниха. Манев на два пъти пропуска за Нафтата.

10' ГОЛ ЗА ЛОКО (ГО)!!! Юлиян Ненов, син на бившия вратар на ЦСКА Румен Ненов, открива резултата за гостите! Домакините претендират за засада

8' Любомир Генчев от Локо напредва отдясно и стреля встрани от вратата

4' Защитник на Бургас бърка с паса и подарява на Балъков, който обаче стреля анемично встрани

1' Начало на мача в Българово. Мощна агитка подкрепя Локо. Тя наброява около 60 човека. Горнооряховци пристигнаха от рано в Българово. Те окупираха местната бензиностанция, където се запасиха с бира и семки. 30 фена имат домакините

Бургас: 1. Славов, 21. Хаджиев, 20. Величков, 23. Жеков (к), 3. Патев, 17. Андонов, 4. Мечев, 18. Рачев, 7. Любенов, 77. Манов, 11. Ахмедов
Резерви: 12. Стоянов, 8. Георгиев, 5. Калпаклиев, 14. Кижев, 6. Димитров, 2. Гочев, 15. Митев
Старши треньор: Радостин Кишишев

Локо (ГО): 1. Митев, 83. Мицаков, 71. Харизанов, 13. Димитров, 5. Михайлов, 6. Фиданин, 7. Любомир Генчев (к), 66. Балъков, 94. Ненов, 10. Смирнов, 11. Трифонов
Резерви: 12. Христов, 80. Байчев, 9. Иванов, 8. Карапетров, 23. Явор Генчев
Старши треньор: Сашо Ангелов

Главен съдия: Вихрен Манев (София)