Берое спечели "Битката за Тракия" и запази втората позиция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лазар Марин откри резултата през втората част, Мапуку донесе обрата за пет минути

Берое спечели с 2:1 домакинската си среща срещу Ботев (Пд) в 31-ия кръг на футболната "А" група, като два пъти за старозагорци бе точен Жуниор Мапуку, а голът за гостуващия тим бе дело на Лазар Марин. Берое доминираше на терена, но получи гол в 53-ата минута след колективна грешка в отбраната. Попадението мотивира домакините, които след две минути изравниха резултата чрез Мапуку, а отново конгоанецът бе точен пет по-късно, оформяйки крайното 2:1.

Берое имаше пълен контрол през първото полувреме, като гостите опитваха с епизодични контри да застрашат вратата на старозагорци, но без особен успех.

Въпреки превъзходството си домакините не успяха да стигнат до попадение в първите 45 минути на двубоя. Мапуку получи отлично извеждащо подаване в 13-ата минута от Елиаш, но нападателят направи неточно подаване към Андонов, вместо да нанесе удар.

Берое продължи да пресира съперника си, а в 40-ата минута грешка на страничния рефер ощети домакините, които можеха да поведат. Георги Андонов получи топката на чиста позиция отдясно, но страничният рефер вдигна флага за засада, каквато всъщност нямаше.

Второто полувреме започна на високи обороти,а Жуниор Мапуку бе близо до попадение в 46-ата, след като Терзиев изпусна нападателя, но конгоанецът не стреля точно с глава.

В 53-ата минута след добра игра на Филипов на левия фланг Огнянов получи топката и центрира към Марин, който стреля опасно, но Пиргов се намеси добре и изчисти в ъглов. Последва центриране в полето на Берое, отбраната на домакините не се изтегли достатъчно бързо и Чунчуков бе изведен срещу Пиргов, двамата се сблъскаха, но футболистът на „канарчетата” реагира по-бързо и успя да пусне към Марин, който откри резултата в 53-ата минута.

Радостта на гостите не трая дълго, тъй като домакините изравниха мълниеносно. В 55-ата Топката бе центрирана от полето на Берое към Мапуку, който пребори с тяло бранител и пусна кълбото под краката на скочилия Михаил Иванов.

Пет минути по-късно Михаил Иванов трябваше да извади за втори път топката от мрежата си, след като при атака по левия фланг топката бе пусната към непокрития Мапуку и конгоанецът нямаше проблеми на празна врата да покачи на 2:1.

В последните десет минути на двубоя Ботев се хвърли в атака и имаше на няколко пъти възможност да изравни, но късметът не бе на страната на „канарчетата”.

Божидар Васев измъкна топката под носа на Зехиров в 84-ата и пусна към Чунчуков, който бе пресиран от бранител и не успя да засече на метри от голлинията.

Няколко минути по-късно Пиргов увисна при центриране отляво, но Васев не успя да се възползва от грешката на стража и би високо над вратата.

Последната възможност за гостите дойде в добавеното време, когато Иван Цветков спря брилянтно далечен пас, но шутът му не бе достатъчно точен и Пиргов улови.

Така Берое спечели срещата с 2:1 и запази второто място във временното класиране, тъй като има предимство в директните двубои пред Литекс.