Хъл изпадна, Юнайтед остана извън топ 3 за втори пореден сезон, хеттрик на Уолкът осигури групи на Арсенал (ВИДЕО)

Нюкасъл се спаси с победа 2:0 над Уест Хем

Хъл Сити изпадна от Висшата лига след нулево равенство срещу 10 от Манчестър Юнайтед на своя „Кей Си Стейдиъм”.

„Тигрите” трябваше да победят, за да имат шанс за оцеляване. Но Нюкасъл победи Уест Хем с 2:0 и дори трите точки нямаше да удовлетворят тима на Стив Брус.

Виктор Валдес, който започна за първи път на вратата в отсъствието на контузения Де Хеа, направи добри спасявания, за да разколебае Ахмед Елмохамади, а Никица Йелевич и Дейвид Мейлър пропуснаха добри възможности. Два гола на Хъл не бяха зачетени през първото полувреме. Резервата Маруан Фелайни беше изгонен 13 минути преди края.

Така, Хъл изпада в Чемпиъншип след две години в елита. Преди 12 месеца те бяха на финал за Купата на Англия.

Манчестър Юнайтед, който трябваше да се надява на убедителна победа и на загуба на Арсенал, завършва извън топ 3 за втори пореден сезон, но се завръща в Шампионската лига. „Червените дяволи” ще играят плейоф за влизане в групите.

Тио Уолкът наниза хеттрик през първото полувреме и финалистът в ФА Къп Арсенал си осигури участието в групите на Шампионската лига с унищожителна победа 4:1 над Уест Бромич.

Уолкът, който беше титуляр за първи път от два месеца насам, изведе „артилеристите” в 4-ата минута с шут в горния ъгъл. След това той добави втори от близко разстояние (14’).

Джак Уилшър направи 3:0 с удар от 18 метра, а Уолкът оформи своя хеттрик 8 минути преди почивката.

Гарет Макоули намали с глава през второто полувреме.

С успеха „топчиите” си осигуриха третото място във Висшата лига.

Нюкасъл оцеля във Висшата лига, след като постигна победата, от която се нуждаеше на „Сейнт Джеймсис Парк” – 2:0 над Уест Хем.

„Свраките” бяха наясно, че победа срещу тима на Сам Алърдайс, който напуска „чуковете”, ще бъде за сметка на Хъл Сити.

Трите точки бяха надлежно доставени в един следобед на напрежение в Тинсайд с любезното съдействие на Муса Сисоко, който вкара с глава в началото на второто полувреме. Гръмотевичен рев огласи стадиона и извън него в този момент в изблик на въодушевление и облекчение.

Пет минути преди края Йонас Гутиерес добави втори. Аржентинецът е изключително популярна фигура след завръщането си през февруари след лечение на рак на тестисите.