Ван Гол вкара два в дебюта си за Малага

Тимът на Мануел Пелегрини победи с 4:1 Унион Депортива

Отборът на Малага победи с 4:1 Унион Депортива Орадада в контрола, играна в Аликанте. Новият нападател на испанците Рууд ван Нистелрой отбеляза два гола за успеха в първия си мач за "бяло-сините".

В 30-ата минута Сержио Барбоза - Дуда откри резултата след центриране на Апоньо, но Антонио Муньос изравни в 55-ата минута.

Завърналият се в Испания бивш стрелец на Реал Мадрид - Ван Нистелрой, отбеляза първия си гол в 64-тата минута за 2:1 в полза на своите, а в 72-ата Майксес си отбеляза автогол и даде два гола аванс на Малага.

Крайния резултат оформи холандският нападател, разписал се за втори път в мача в последната 90-ата минута. Следващата контрола на тима на Мануел Пелегрини е на 23 юли срещу Херес.