Монтана надви Спартак (Плевен) в петата си контрола

Мачът завърши при резултат 2:1 и започна с 45 минути по-късно, защото съдийската бригада закъсня

Отборът на Монтана победи с 2:1 Спартак (Плевен) в петата си контролна среща от лятната предсезонна подготовка и първа на лагера в Правец.

Мачът започна с 45 минути по-късно, а причината за това бе, че съдийската бригада от Етрополе закъсня.

Монтанци поведоха още в 4-та мин., като в основата на гола бяха две от новите попълнения в лятната селекция на отбора. Йордан Тодоров проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където от границата на малкия пеналт Атанас Илиев засече топката с глава и я изпрати неспасяемо в мрежата.

В 20-та мин. плевенчани изравниха, като попадението им също бе с глава. През второто полувреме треньорите и на двата отбора направиха доста смени, като Тодоров бе върнат в отбраната и заигра на обичайния си пост десен бек. Двама от влезлите в игра след почивката футболисти пък участваха при отбелязването на втория гол за Монтана, който падна две минути преди края на мача. Тогава Иван Минчев центрира от корнер и Сергей Георгиев с прецизен шут донесе победата на завърналия се отново в „А” група северозападен тим.

Стартов състав на Монтана:

Първо полувреме: Ивайло Василев, Георги Пашов, Иван Михов, Христофор Хубчев, Асен Георгиев, Станислав Генчев, Йордан Тодоров, Борислав Балджийски, Матей Поплавник, Атанас Илиев, Любомир Генчев.

Второ полувреме: Ивайло Василев, Йордан Тодоров, Иван Михов, Християн Попов, Асен Георгиев, Георги Ангелов, Владимир Мичев, Янко Ангелов, Сергей Георгиев, Иван Минчев, Дамъс.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен