Лудогорец записа първа победа за новия сезон след 3:2 срещу Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" успяха да превземат крепостта "Тича" на четвъртия опит

Лудогорец записа първи три за новия сезон, след като се наложи с 3:2 над Черно море при гостуването на „моряците” на ст. „Тича” във Варна. „Орлите” поведоха още в 6-ата минута след гол на Мисиджан, а през втората част резервата Вандерсон удвои преднината на своя тим. Стенио върна надеждата на домакините в 75-ата, но злощастен автогол на Стефан Станчев в 89-ата минута разби надеждите за точка на отбора на Никола Спасов. В последната минута на добавеното време Курьор върна още един гол, но за повече нямаше време и при резултат 3:2 за Лудогорец главният рефер Георги Йорданов даде край на срещата.

Черно море започна добре двубоя и се хвърли в атака още в първите минути. Устремът на „моряците” обаче бе спрян бързо, след като в 6-ата минута Мисиджан откри резултата. Капитанът на „орлите” Светослав Дяков елиминира отбраната на домакините с пас от дълбочина, който изведе Мисиджан сам срещу Китанов и бразилецът с точен удар прати кълбото в мрежата за 1:0.

Отново Мисиджан бе оставен непокрит в 15-ата минута и засече от въздуха центриране от левия фланг, но късметът покри Китанов и топката срещна крака му и излезе в корнер.

Лудогорец владееше повече топката през първите 45 минути и диктуваше темпото на игра, докато Черно море опитваше да стигне до изравнително попадение чрез епизодични контраатаки.

В 37-ата Козмин Моци опита да изчисти балонна топка акробатично, но вместо това я остави във владение на Живко Петков, който обаче си поведе много силно и изкара в аут.

Малко преди края на първата част отново отбраната на Черно море бе преодоляна с пас от дълбочина,  Марселиньо получи топката, спря на гърди, но се забави и двама бранители се върнаха на позициите си и топката му бе отнета.

В първите минути след почивката Черно море упражни сериозен натиск в полето на гостите, но отново без особен успех. При центриране от фаул на Бурабия в полето на Лудогорец в 54-ата минута домакините имаха претенции за игра с ръка на футболист на Лудогорец, футболисти на двата тима се наобиколиха главния рефер Георги Йорданов и се стигна до спречкване между Стенио и Дяков, но в крайна сметка Станчев, Стенио и Минев се разминаха само с жълти картони.

В 63-ата минута при образцова бърза атака Лудогорец стигна до второ попадение. Марселиньо чукна технично с пета към Сисиньо, бразилецът пое на скорост и с точен диагонален пас намери Вандерсон, който на далечната греда чукна топката към опразнения ъгъл на вратата на Китанов за 2:0.

Импулс в играта на домакините даде Стенио в 75-ата минута, след като при центриране отдясно вкара брилянтен гол със странична ножица.

Последва нов щурм в полето на „орлите”, но отбраната на разградчани се справи с напрежението, а в 89-ата минута при контраатака топката бе центрирана към Марселиньо, Стефан Станчев опита да изчисти, но я насочи към собствената си врата и гостите поведоха с 3:1.

В последната минута на продължението Курьор се възползва от колективна грешка в отбора на Лудогорец, пое с гърди топката и останал на празна врата направи 2:3.

Време за повече обаче нямаше, тъй като главният рефер даде край на срещата след попадението, с което Лудогорец се поздрави с първа победа от началото на новия сезон в А група.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен