Реал Сосиедад би и запрати Реал М надолу

Баският тим се намолижи с минималното 1:0 над Гранада

Реал Сосиедад постигна много важна победа в двубой от петия кръг на испанската Примера дивисион. Баският тим се наложи с минималното 1:0 над Гранада и по този начин се изкачи с една позиция във временното класиране, като измести от петото място Реал (Мадрид). Голмайстор стана Даниел Естрада в 64-ата минута.

Футболистите на Реал Сосиедад заслужено се поздравиха с трите точки. Възпитаниците на Филипе Монтаниер бяха по-активните през цялото време, владееха топката 53% и бяха отправили общо 13 удара към противниковата врата, 7 от тях в нейните очертания.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, но това не сломи баския отбор, който продължи да атакува и в 64-ата минута Естрада вкара вкара така жадуваното попадение след прецизен пас на Карлос Вела.

В друг мач от кръга Осасуна отърва кожата от нов бой и завърши при нулево равенство със Севиля като домакин. В миналия кръг отборът тотално капитулира пред европейския клубен шампион Барселона, завършвайки 0:8. С тази точка Севиля изправи каталунците в класирането и вече е трети с 8.