2. Литекс
  3. Литекс едвам обърна Ботев (Враца) с гол от засада (видео)

Литекс едвам обърна Ботев (Враца) с гол от засада (видео)

Ловчанлии и врачани изиграха мач, достоен за Б група

Литекс се върна на победния път, след като в слаб мач от 7-ия кръг победи Ботев (Враца) с 3:1. Ловчанлии, които бяха поведени още в 9-ата минута, обърнаха мача чак в 77-ата минута, когато резервата Христо Янев отбеляза гол от засада.

Плеймейкърът и Светослав Тодоров, който този път бе в групата, спасиха своите от срамен резултат срещу един от най-слабите отбори в „А” група.

Срещата, която се игра пред броени зрители, беше достойна за „Б” група. Все пак те видяха цели четири гола. Бранимир Костадинов се възползва от неразбирателство между Итуа и Пламен Николов и изведе Ботев в 9-ата минута. Мирасема изравни в 14-ата, като в основата на атаката беше Том. След това Янев и Тодоров осъществиха пълен обрат през второто полувреме, в което Литекс атакуваше, а Ботев почти не мина центъра.

Малко изненадващо Ботев поведе в резултата в 9-ата минута. Итуа и Пламен Николов не се ориентираха при центриране на Кирил Динчев и Бранимир Костадинов отбеляза с глава от вратарското поле.

Литекс изравни само пет минути по-късно. Том и Флорес разцъкаха на крилото, бразилецът намери Мирасема, който с премерен удар в долния ъгъл направи 1:1.

Оранжевите държаха инициативата до края на полувремето, но сякаш бяха подценили съперника, който от своя страна се беше окопал в своята половина. Наблюдаваше брак в действията на тима на Любо Пенев.

Второто полувреме продължи в същото русло, та чак до 77-ата минута, когато Литекс обърна мача. Преди това Том удари греда, а на терена се появиха златните резерви Христо Янев и Светослав Тодоров. Първият вкара втория гол за Литекс, но като че ли беше в засада при подаването на Флорес. Иначе много умело с левия крак успя да реализира от точката за изпълнение на дузпа в долния ляв ъгъл, под плонжа на вратаря.

След това Светльо Тодоров на два пъти подаваше към друга резерва Цветанов, който пропиля две ситуации сам срещу вратаря. При втория случай удари греда.

В следващата атака, в 88-ата минута Литекс оформи крайното 3:1. Светльо Тодоров от воле препарира Станев.

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига