ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ЦСКА победи втородивизионния Литекс с 4:1 в контрола, която се проведе днес на клубната база в Панчарево.

Треньорът на "червените" Стойчо Младенов използва всичките си здрави и налични футболисти, както и някои юноши от Академията. С два гола след контузия се завърна нападателят Бисмарк Чарлс. Ганаецът си свърши работата до почивката, а освен това бе фаулиран за дузпа, която Карло Мухар превърна в гол в 43-ата минута. Добри прояви имаше халфът Федерико Варела, който се открои с няколко извеждащи подавания.

И през второто полувреме "aрмейците" продължиха да доминират. В 69-ата минута с техничен удар от границата на наказателното поле сред голмайсторите се нареди и нидерландецът Яник Вилдсхут. Домакините изпуснаха още няколко изгодни положения чрез Хамза Чатакович, Йоан Бай, Бисмарк Чарлс и младокът Росен Божинов.

Почетното попадение за гостите бе дело на Илиян Капитанов, който се разписа от дузпа през първата част.

Следващият мач на ЦСКА е в събота (20 ноември), когато в 17:45 часа на стадион „Българска армия“ гостува тимът на Арда (Кърджали) в среща от 15-ия кръг на Първа лига.
Черно море ще бъде без Даниел Димов срещу Локо (Пловдив)