Любимец оглави класирането след бой на Нафтата

С два гола на Николай Павлов Любимец победи бугазлии с 2:0

Отборът на Любимец се наложи с 2:0 над Нефтохимик в двубой от 7-ия кръг на Източната "Б" група. В герой за тима на Стамен Белчев се превърна Николай Павлов, който вкара и двата гола, а преди това изкара червен картон на Тодор Тодоров.

В първите минути играта бе равностойна. В 27-ата минута обаче гостите останаха с човек по-малко след като директен червен картон получи Тодоров, който събори Николай Павлов на границата на наказателното поле. Останали с човек повече, домакините упражниха натиск, който даде резултат в 32-ата минута, когато Николай Павлов бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава центриране на Илиян Трифонов, пращайки топката в мрежата.

До края на първата част гостите уплатниха постъпите към вратата на Николай Митев и резултатът се запази до края на първата част.

След почивката "зелените" се опитаха на свой ред да натиснат съперника, но усилията им не дадоха резултат. Така се стигна до 86-ата минута, когато най-добрият на терена Николай Павлов след самостоятелен пробив удвои резултата.

Любимец вече има 15 точки и е еднолично на върха в класирането. Нефтохимик остава с 11 точки и делли 4-отото място заедно със Сливен и Ботев.
Светослав Петров преподписа с Етър

Треньорът остава начело на "болярите" въпреки изпадането от елита

Янтра заменя Вили Вуцов с Росен Кирилов

Кирилов спечели промоция за елита със Спартак Варна, но напусна след неразбирателство с ръководството

Официално: Фратрия и Несебър са новите членове на Втора лига