Арсенал и Ливърпул спряха дъха в зрелищно дерби, но не се победиха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Три греди, несправедливо отменен гол и страхотни спасявания на двамата вратари при 0:0 в Лондон

Арсенал и Ливърпул не се победиха и завършиха 0:0 в дербито помежду си от третия кръг на английската Висша лига, което се проведе на стадион „Емиратс” в Лондон.

Мачът предложи много емоции и изключително високо темпо, въпреки че се проведе под непрестанен дъжд, пред погледа на 60 080 зрители.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме, а вратарите им демонстрираха изключителна класа, за да запазят двете нули на светлинното табло до края.

На три пъти топката срещна гредата, а едно попадение на домакините бе отменено заради несъществуваща засада.

Двамата наставници трябваше да решават доста кадрови проблеми, защото аут от строя на „артилеристите” бяха Росицки, Мертезакер, Кошчелни, Уилшър и Уелбек, докато мърсисайдци не можеха да разчитат на своя капитан Хендерсън, Джо Алън, Даниел Стъридж и Джон Фланаган.

Срещата започна вихрено и още в четвъртата минута Фелипе Коутиньо нацели напречната греда с хубав удар по диагонала, а после шанс да се разпише, но на другата врата, имаше Алексис Санчес.

В осмата минута пък Санти Касорла изведе чудесно Аарън Рамзи зад гърба на защитата и последният вкара гол, който обаче бе несправедливо отменен заради засада.

Гостите отговориха с удар на Кристиан Бентеке, не затруднил особено Петър Чех.

В 21-ата минута Коутиньо подаде към Джеймс Милнър и той опита пас към Кристиан Бентеке. Защитник на Арсенал блокира подаването, но впоследствие английският национал отправи удар в близкия ъгъл, спасен с вещина от Чех.

Това обаче не бе най-доброто спасяване на бившия вратар на Челси. Малко преди паузата отново Коутиньо изведе Бентеке и нападателят стреля в долния ъгъл, но стражът на „топчиите” демонстрира класа и някак успя да спаси, макар част от феновете на гостите вече да празнуваха.

Секунди по-късно Коутиньо стреля и Чех с върха на пръстите си съумя да отклони топката достатъчно, за да може тя да срещне гредата, но не и да спре в мрежата му.

Така почивката дойде при нулево реми, за което „вина” имаше най-вече Чех. Преди паузата той направи няколко впечатляващи спасявания, а след нея колегата му Симон Миньоле отговори със същото.

В 60-ата минута, след една от типичните многоходови атаки на Арсенал, нападателят Оливие Жиру, записал своя мач номер 100 в Англия, падайки подаде към Алексис Санчес, който отблизо нацели страничната греда.

Десет минути по-късно „топчиите” повториха упражнението и Жиру отправи удар, макар и подбутнат от Деян Ловрен, от границата на вратарското поле, но Симон Миньоле демонстрира невероятен рефлекс и изби в корнер.

Последва шут от дистанция на Джеймс Милнър, след който Рамзи направи същото, а после и Бентеке опита късмета си.

В заключителните минути Арсенал продължи да натиска, а Ливърпул разчиташе предимно на контраатаки, но в крайна сметка двата тима си поделиха точките след зрелищно нулево равенство.

След него Ливърпул вече има 7 точки, с три повече от Арсенал и с две по-малко от лидера Манчестър Сити.