Първа победа за Михайлович в Милан

Бака и Адриано се разписаха

Милан постигна първа победа под ръководството на Синиша Михайлович. "Росонерите" спечелиха на "Сан Сиро" с 2:1 над Емполи във втория си мач за сезона от Серия "А". Стадионът бе пълен, но домакините не получиха особено мощна подкрепа.

Любопитното е, че и двете попадения за домакините реализираха нови попълнения - Карлос Бака и Луис Адриано.

Първият откри резултата още в 16-ата минута. Адриано хвърли блестящ пас зад защитата на Емполи и Бака пусна край вратаря.

Отговорът на гостите последва само четири минути след това. Милан загуби притежанието на топката в своята половина, Макароне се възползва, за да намери Рикардо Сапонара в наказателното поле. Бившият халф на Милан преодоля Де Йонг с удар малко след точката на дузпата.

Гостите имаха още шансове през първата част, но не стигнаха до пълен обрат. Добри възможности пропуснаха Макарано, Пукарели и Сапонара.

Въпреки неубедителната си игра Милан съумя да стигне до особено ценния успех с гол в 69-ата минута на Адриано. Тогава Бонавентура центрира отлично, който със силен удар с глава реализира.

Така Милан взе първите си точки за сезона, а Емполи остава последен с две загуби.