Емполи излъга Сасуоло с късен гол и напусна опасната зона

Домакините постигнаха дебютен успех вкъщи от половин година, но завършиха мача с 10 души

Емполи постигна първата си домакинска победа от половин година насам, след като победи с минималното 1:0 Сасуоло в мач от седмия кръг на Серия „А”.

Първото полувреме на стадион „Карло Кастелани” не бе особено атрактивно, като същото може да се каже и за второто, но в самия край на срещата домакините взеха своето.

Две минути преди края на редовните 90 ветеранът Масимо Макароне се разписа и така донесе трите точки на своите.

В даденото от рефера продължение пък Пьотр Желински получи втори жълт картон и така Емполи завърши двубоя с човек по-малко.

Въпреки това тимът се измъкна от опасната зона и вече има 7 точки в актива си, с пет по-малко от Сасуоло.