ПСВ нанесе първа загуба на Аякс насред "Амстердам Арена" (ВИДЕО)

Уругваец вкара и двата гола за успеха с 2:1

ПСВ Айндховен победи с 2:1 като гост лидера Аякс в голямото дерби от 8-ия кръг на Ередивизи. Двата гола за успеха на „филипсите” бяха дело на уругвайския атакуващ полузащитник Гастон Перейро, а загубата бе първа за "Синовете на боговете".

Отборът на Филип Коку поведе в 7-ата минута след чудесна комбинация отдясно, Перейра направи двойно с Локадия и после с малко късмет и рикошети между трима получи шанс да стреля, за да забие под гредата за 1:0.

Аякс реагира почти мигновено и изравни в 10-ата. Отбит удар прати топката в краката на Амин Юнес и германецът с финт встрани от Ариас си освободи място и завъртя фалцово в далечния ъгъл – 1:1.

Преди почивката Локадия бе изведен зад вратаря, заобиколи го, но защитник изчисти удара му от голлинията.

ПСВ играеше по-напористо през втората част, но напук на развоя на играта Виктор Фишер нацели дясната греда на гостите с хубав изстрел извън наказателното поле.

11 минути преди края Хендрикс намери вдясно Гастон Перейра, който смени посоката покрай Ридевалд и оплете в далечния ъгъл за 2:1.

Загубата на Аякс заплете ситуацията в челото. Отборът на Франк де Бур има 19 точки на върха, с толкова е и Фейенорд, Херклес има 18, а ПСВ и Цволе по 17.