Северна Ирландия се класира за Европейското, Румъния и Унгария ще чакат последния си мач (ВИДЕО)

Гърция не отново не показа съпротива, Финландия изтърва Румъния в Букурещ

Лидерът в група „F” Северна Ирландия стигна до лесна победа с 3:1 срещу аутсайдера Гърция в предпоследния си мач от групата, като по този начин се класира Европейското първенство във Франция през 2016 година, кръг преди края на квалификационния цикъл.

Стивън Дейвис откри за домакините в 35-ата минута, а през втората част Джош Магенис (49`) удвои преднината на своя тим.

В 58-ата отново Стивън Дейвис бе точен, вдигайки на крака трибуните на „Уиндзор Парк” в Белфаст.

Аравидис отсрами гостите с гол в 86-ата, оформяйки крайното 3:1 в мача, който премина изключително коректно и главният рефер не се наложи да извади нито един картон за играните 90 минути.

Последният мач на Северна Ирландия е срещу Финландия на 11 октомври, в същия ден Гърция домакинства на Унгария.

Доста по-големи проблеми имаше Унгария на собствения си стадион срещу Фарьорските острови, но селекцията на Бернд Щрок все пак успя да стигне до победата, въпреки че изоставаше с гол пасив на почивката.

Гостите поведоха с гол на Якобсен още в 11-ата минута и запазиха аванса си до втората част. След почивката треньорът на Унгария направи промени в състава, които внесоха така нужното подобрение в играта на неговия тим.

Влезлият като резерва Даниел Боде възстанови равенството в 63-ата минута, а осем по-късно отново той бе точен за крайното 2:1.

Румъния се спаси от загуба в последните минути в мача си срещу Финландия и запази втората си позиция в групата с 17 точки, с пункт повече от отбора на Унгария. Двубоят игран в Букурещ се превърна в истинско изпитание за северните ни съседи, които получиха гол в 66-ата минута дело на Поянпало. В първата минута от добавеното време Хобан бе точен и възстанови равенството.

Отборът на Ангел Йорданеску ще гостува на Фарьорските острови в последния мач от квалификациите на 11 октомври, докато този на Финландия приема лидера Северна Ирландия в същия ден.