Домовчийски с час игра при загуба на Дуисбург

Тимът на българина загуби от лидера във Втора Бундеслига Фортуна (Дюселдорф) с 0:2

Отборът на българина Валери Домовчийски Дуисбург загуби с 0:2 от тима на Фортуна (Дюселдорф) в мач от 17 кръг на немската Втора Бундеслига. През целия двубой домакините не показаха, заслужават успеха и резонно претърпяха поражение на свой терен.

Още от началото Фортуна атакуваше и в 1-та минута Максимилиан Байстер отправи удар към вратата на Дуисбург, който мина покрай нея. Последва изстрел на Саша Рослер, който също мина покрай целта.

В 7-та минута Дуисбург чрез Домовчийски отвърна на атаките, но шутът на бившия нападател на Левски бе неточен. В края на първата част Рослер бе чудесно изведен зад отбраната на домакините, но в последния момент се подхлъзна и не можа да достигне до топката.

В 56-та минута Фортуна получи дузпа и Йенс Лангенеке реализира за 1:0. Само две минути по-късно Саша Рослер отбеляза за 2:0 и лиши сблъсъка от интрига. В 60-та минута Домо бе заменен от Кевин Волце, а до края на двубоя домакините не успяха да вкарат пред 23 хиляди зрители на своя стадион. След победата съставът от Дюселдорф остава водач в класирането с 41 точки пред Айнтрахт (Франкфурт) с 38.

Дуисбург се намира на 13-та позиция в таблицата с актив от 16 т.

Десподов след титлата: Не съм виждал такава подкрепа