Благо носи първа победа на Рубин в Лига Европа, Краснодар удари с ранна дузпа Дортмунд и остави ПАОК без шансове

Успех на Динамо Минск класира предсрочно Виляреал

Бившият български национал Благой Георгиев беше в основата на първата победа на своя Рубин в Лига Европа. Под непрестанния снеговалеж в Казан руският тим победи временния лидер в група „В” Сион (Швейцария) с 2:0 и запази малки шансове за елиминациите преди последния кръг.

Георгиев изведе своите напред в 72-ата минута, докато Марко Девич оформи крайното 2:0 в 90-ата. Трябва да се отбележи, че от 34-ата минута гостите играха с човек по-малко.

Благо направи уникален пропуск през първото полувреме преди Ндойе от състава на Сион да получи втори жълт картон.

През втората част Рубин осъществи масиран натиск и след две греди Георгиев го материализира двайсетина минути преди края, когато негов силен шут от фронтална позиция пред наказателното поле рикошира и влетя под гредата за 1:0.

Марко Девич сложи точка на спора в самия край на добавка.

В последния кръг Рубин, който се изкачи на третото място с 5 точки, гостува на последния Бордо (3), надявайки се, че по същото време Сион (8) ще загуби домакинството си на Ливърпул (6).

В късния мач тази вечер Ливърпул посреща Бордо и победа ще класира мърсисайдци на 1/16 финалите.

В група „С” ФК Краснодар победи с 1:0 Борусия (Дортмунд) и се класира за фазата на елиминациите. Единствения гол отбеляза халфът Павел Мамаев от дузпа още във втората минута.

С тази победа „биковете” събраха 10 точки и заеха първото място, но го делят с Борусия. Двата отбора продължават напред, докато ПАОК на Димитър Бербатов и Габала, които играят по-късно в Солун, отпадат от надпреварата.

В група „Е” Динамо (Минск) победи 1:0 у дома чешкия Виктория Пилзен и така позволи на Виляреал да си осигури предсрочно класирането за плейофите, където вече е и лидерът в групата Рапид Виена.