Клоп постигна първа победа на "Анфийлд" във Висшата лига (ВИДЕО)

Ливърпул преодоля Суонзи с 1:0 след дузпа на Джеймс Милнър

Ливърпул постигна първа победа на „Анфийлд” във Висшата лига под ръководството на Юрген Клоп след пестеливо 1:0 над Суонзи в 14-ия кръг от сезона. Гол от дузпа на Джеймс Милнър през втората част качи мърсисайдци до шестото място в таблицата.

В четвъртък Ливърпул обърна Бордо на „Анфийлд” в Лига Европа, а днес можеше да поведе рано, когато Айб излезе сам срещу вратаря, но Кайл Бартли се върна и му попречи да стреля.

„Лебедите” също изработиха добра възможност, но Едер би неточно от воле след центриране на Кайл Нотън.

Бентеке и Айб се подхлъзнаха в ключовите моменти и не можаха да нанесат удари към Фабиански. Нийл Тайлър блокира изстрел на Алберто Морено.

Фабиански направи първото реално спасяване за един от двамата вратари в 54-ата минута и отрази шута на Айб от малък ъгъл.

След час игра Нийл Тайлър игра с ръка при центриране на Айб, страничният рефер сигнализира на главния за дузпа и Джеймс Милнър я превърна в гол за 1:0 в 62-ата минута.

В 65-ата минута капитанът Джордан Хендерсън се завърна в игра и направи за първи път игра под ръководството на Клоп. Четвърт час преди края Милнър изпусна да затвори мача и стреля неточно.

Това не се оказа фатално и „червените” задържаха минималния аванс до края. Това е трети пореден успех за Ливърпул във всички турнири и четвърти мач без успех за Суонзи.

Ливърпул е шести с 23 точки, Суонзи е 15-и с 14.