Еспаньол извърши миничудо и спечели с 3:2 срещу слабаци (видео)

С 3 гола за 12 минути каталунците обърнаха мача за купата срещу Мирандес

Късен обрат спаси Еспаньол от срамна загуба от непретенциозния отбор на Мирандес в първи мач от четвъртфиналите за Купата на Краля на „Корнея Ел Прат”.

Мачът почна добре за Еспаньол – с бързи пасове и солидно владеене на топката. Гостите добиха увереност с всяка изминала минута и потърсиха дузпа, но съдията не уважи претенциите им.

Ален Аройо изведе Мирандес напред срещу каталунците, които само преди седмица откраднаха точка от шампиона на Испания, Европа и света Барселона в мач за първенство. Ектор Морено сгреши фатално, Аройо се откъсна сам срещу Касия и с точен шут покрай стража даде преднина на своите.

Еспаньол не можеше да мине защитния вал на съперника, а за капак Алваро Васкес се контузи. Ромарик почти изравни с мощен изстрел, който тресна гредата. Полсе удар с глава на Форлин бе спрян на голлинията.

Мирнадес само се бранеше, но успя да удвои аванса с нов гол на Пабло Инфанте. Нападателят използва нова грешка, този път на Амат, и технично прехвърли Касия – 0:2.

До края оставаха само 12 минути, но този втори гол събуди Еспаньол, който направи малко чудо.Владимир Вайс даде надежда на феновете по трибуните като заобиколи Перес и намери опразнената мрежа за 1:2. Секунди по-късно бившият играч на Арсенал Руи Фонте пак прониза вратата на Мирандес – 2:2.

Дълбоко в добавеното време Верду направи страхотен пробив и за трети път матира Перес – 3:2 и впечатляващ обрат за Еспаньол.

Реваншът е след седмица.

Флорентино Перес: Искам 16-ата през следващия сезон!

Президентът на Реал (Мадрид) е жаден за още големи успехи

Анчелоти: Беше ни трудно, но след почивката успяхме да се вдигнем

Той бе на седмото небе след триумфа в Шампионската лига

Анчелоти записа името си със златни букви в историята на Шампионската лига (ВИДЕО)

Той се превърна в първия треньор в историята на най-престижния европейски клубен турнир, който печели трофея пет пъти.

Белингам: Дори не мога да мечтая за по-добър сезон