Твенте се доближи до ПСВ след бой над Грьонинген

Тимът на Николай Михайлов се наложи с 4:1

Твенте постигна важна победа над осмия в класирането на холандското първенство Грьонинген и се доближи на 2 точки от водачът във временното класиране ПСВ Айндховен. Тимът на Николай Михайлов се наложи с убедителното 4:1 като домакини в двубой от 19-ия кръг на шампионата. Вратарят на българския национален отбор взе участие при успеха.

За последните 33 срещи между двата състава, Твенте има 13 победи, Грьонинген, 10 като 10 мача са завършили наравно. Головата разлика е 52-36 в полза Твенте.

Двубоят започна добре за отбора, воден от Стив Макларън. В 14-ата минута Люк де Йонг откри резултата след асистенция на Ола Джон. Малко по-късно отново той бе в центъра на вниманието, реализирайки втори гол. Домакините видимо се успокоиха от двата бързи гола и намалиха темпото. При този резултата завърши и частта.

Футболистите на Грьонинген обаче показаха, че няма да се дадат лесно и веднага върнаха едно попадение секунди след подновяването на играта. Сигналната лампа на Твенте веднага се активира и Де Йонг възстанови преднината от два гола в 58-ата минута, оформяйки своя хеттрик. Малко след това Лирой Фер вкара за 4:1 и окончателно сложи точка на спора в двубоя.

Така, Твенте вече има актив от 39 точки и е на второ място след ПСВ с 41. Грьонинген е осми с 29.

Десподов след титлата: Не съм виждал такава подкрепа