Попето с цял мач при нова победа на Газиантеп (видео)

Отборът му се наложи с 2:1 над Сивасспор

Отборът на Газиантепспор постигна нова ценна победа в битката си за оцеляване, след като днес се наложи с 2:1 над хита Сивасспор. Срещата се игра на стадион "Камил Очак" и бе от програмата на 23-ия кръг на турската Супер лига.

Българският национал Ивелин Попов за пореден път бе титуляр за домакините и се представи на обичайното си стабилно ниво, като отправи няколко опасни удара към вратата на Сивас.

Иначе Енерамо попари домакините с гол в 30-ата минута, но надеждите им се върнаха в 52-ата, когато Килич си отбеляза автогол.

Само 180 секунди по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Каракас си изкара втори жълт картон.

Това даде отражение на играта на домакините, които хвърлиха всички сили в атака. Усилията им бяха възнаградени в 74-ата минута, когато резервата Демир оформи крайното 2:1.

След победата Газиантеп се намира на 14-о място във временното класиране с актив от 26 точки, на 5 от зоната на изпадащите. Гостите от Сивасспор пък са 6-и с 37 пункта.

Десподов след титлата: Не съм виждал такава подкрепа