Сър Алекс: Норич бе по-добрият отбор, Гигс заслужаваше този гол

„Играхме на ниво само няколко минути, добре че бе вратарят ни”, призна шотландецът

Старши треньорът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън изрази разочарованието си от представянето на тима му срещу Норич.

Английските шампиони се наложиха драматично над новаците, печелейки с 2:1 след попадение в последната секунда на Райън Гигс, който изигра своя мач номер 900 за клуба от „Олд Трафорд”.

„Невероятно е, че Райън ознаменува историческото си постижение с гол буквално в последния момент”, заяви шотландецът. „Той заслужаваше това попадение, заради лоялността си към Манчестър Юнайтед.

Да изиграеш 900 мача за един отбор е нещо сензационно и надали ще бъде повторено от друг футболист. Това е една невероятна кариера на един невероятен човек.

Истината обаче е, че днес имахме късмет. Норич бе по-добрият отбор и ние трябва да благодарим на вратаря си затова, че останахме в мача.

Ние играхме на ниво само в последните 4-5 минути, след като те стигнаха до изравнителния гол”, каза още Фърги.