Страхил Попов се превърна в грешник пред погледа на Петев

Българският бранител бе изгонен, после резерва вкара единствения гол

Българският защитник Страхил Попов получи червен картон и в крайна сметка това доведе до загуба на неговия Касъмпаша у дома от Генчлербирлиги с 0:1.

Преминалият наскоро от Литекс в Турция футболист бе предупреден официално във всяко едно от полувремената и това доведе до отстраняването му от игра в 77-ата минута на мача от XX кръг на Суперлигата.

Единственото попадение в срещата пък падна малко по-късно и бе дело на резервата Ирфан Кахведжъ, който се разписа в 85-ата минута.

Така Касъмпаша остана без победа в четъврти пореден мач, а българският защитник ще бъде наказан за визитата на гранда Фенербахче.

Неговият съотборник и сънародник Васил Божиков остана на резервната скамейка през целия двубой, след който Генчлербирлиги се отдалечи от опасната зона.

Гостите вече имат 21 точки и са на цели 7 от първия изпадащ, макар и да изостават с 10 от своите домакини.

Мачът на живо изгледа националният селекционер Ивайло Петев, който е в Турция, за да следи подготовката и контролите на българските отбори.