Борусия (Дортмунд) продължава в полуфиналите за Купата (ВИДЕО)

Обамеянг блести при победа над Щутгарт

Борусия (Дортмунд) достигна Голямата четворка в турнира за Купата на Германия. "Жълто-черните" победиха с 3:1 Щутгарт в четвъртфиналите на турнира.

Любопитното е, че феновете на Борусия изразиха протеста си заради високите цени на пропуските за двубоя като хвърлиха тенис топки на терена.

Борусия откри още в петата минута, когато Обамеянг асистира на Ройс, който отблизо реализира за 1:0.

15 минути по-късно домакините възстановиха равенството след попадение Руп от 20-ина метра.

До края на първото полувреме обаче Борусия пак стигна до аванс. Този път Обамеянг се отчете и с гол, след като мина между няколко защитници и реализира - 2:1.

Обамеянг записа и втора асистенция в последните секунди на битката, когато намери на отлична позиция Мхитариян за 3:1.

В другия мач днес Вердер надигра с 3:1 Байер Леверкузен.

В сряда играят Хейденхайм - Херта и Бохум - Байерн Мюнхен.