Левски завърши контролите с 6-а победа (ВИДЕО)

"Сините" натупаха Спартак (Миява) след почивката, Менголо с първи гол

Левски завърши с победа зимните си контроли. С голове през второто полувреме сините, които тотално доминираха, се наложиха с 3:0 над словашкия Спартак (Миява). Тимът на Стойчо Стоев завършва подготвителния си лагер в Турция с 5 победи и 2 равенства, като на българска територия започна с 6:0 над третодивизионния Свиленград. Попаденията днес отбелязаха Георги Костадинов (57’), Мигел Бедоя (82’) и Джъстин Менголо (85’).

Божидар Краев се завърна в състава на Левски, но Стойчо Стоев не можеше да разчита на защитника Максимилиан Карнер и на халфовете Джереми де Ноойер и Борислав Цонев. Те са под въпрос за ключовия мач срещу Лудогорец на 21 януари от първия пролетен кръг на „А” група.

Левски срещна отпор в началото, докато се ориентираше, но много бързо наложи тотална доминация. Положенията започнаха да валят, но липсваше завършващият удар. На няколко пъти вратарят Матуш Хрушка вадеше опасни шутове по ъглите на Венци Христов, Божидар Краев и Веско Минев. А Франсис Нар завъртя великолепно с глава, но топката премина покрай далечния ъгъл.

12 минути след почивката Левски най-после вкара гол. Бурабия центрира дълбоко от свободен удар и обичайният заподозрян в зимните контроли Георги Костадинов заби от воле от непосредствена близост, отбелязвайки в трета поредна проверка и общо в 4 мача от подготвителния период.

Божидар Краев направи сериозен пропуск преди Мигел Бедоя да сложи точка на спора в 82-ата минута с прекрасен удар от дъгата на наказателното поле в десния ъгъл.

Упражнението за крайното 3:0, само че в левия ъгъл, повтори Джъстин Менголо за първия си гол с екипа на Левски.

Днешният съперник на сините е на трета позиция в Словакия с актив от 35 точки, като изостава на шест от втория Слован Братислава и на цели 13 от шампиона Тренчин.

Левски се завръща утре вечер в България, където ще продължи само с тренировки подготовката си за мача с Лудогорец в Разград.

ЛЕВСКИ - СПАРТАК МИЯВА 3:0

1:0 Костадинов (57')
2:0 Бедоя (82')
3:0 Менголо (85')

Състав на Левски: Боян Йоргачевич, Сърджан Лукин, Александър Александров (88-Галин Ташев), Веселин Минев, Роман Прохазка (85-Георги Янев), Георги Костадинов (58-Сашо Александров), Мехди Бурабия, Мигел Бедоя (82-Станислав Иванов), Франсис Нар (58-Мики Орачев), Божидар Краев (79-Атанас Кабов), Венцислав Христов (65-Джъстин Менголо)

На живо по минути:

90'+3 По никое време словаците правят две смени и веднага следва последният съдийски сигнал!

88' Галин Ташев влиза, като замененият футболист изглежда е централният бранител Александър Александров

87' Супер пробив на Менголо отляво и диагонален удар, който вратарят успя да отбие дотолкова, че топката да срещна страничната греда и да не влезе

85' Прохазка излиза. Георги Янев влиза

85' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Менголо вкарва първия си гол за Левски, след като по сходен начин заби в близкия ъгъл от дъгата на пеналта

82' Голмайсторът Бедоя отстъпва мястото си на Станислав Иванов

82' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 2:0!!! Великолепен гол на Мигел Бедоя. Орачев комбинира с испанеца на късо и Бедоя с кинжален удар по тревата от дъгата на наказателното поле в долния десен ъгъл удвоява аванса на сините

79' Атанас Кабов влиза на мястото на Божидар Краев

70' Менголо проби страхотно отляво, но сбръка с последния пас

67' Прохазка проби между двама и шутира от границата на пеналта право в ръцете на вратаря Крушка

65' Менголо заменя Венци Христов, който направи добър мач

63' Внимание: Бедоя извежда Краев на чиста позиция, от халфът успява да стреля по диагонала, но не улучва рамката отблизо

58' Първи смени прави Стойчо Стоев. Костадинов и Нар излизат, Сашо Александров и Мики Орачев влизат на техните места

57' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Бурабия центрира дълбоко от свободен удар, непокритият в малкия пеналт Костадинов от въздуха засече в мрежата. Халфът бележи в трети пореден мач за сините.

54' Може би най-добрата атака за Спартак. Пекар шутира от малък ъгъл право в ръцете на Йоргачевич

17:00 ч Начало на второто полувреме! Изглежда, че няма смени в състава на Левски

Боян Йоргачевич, Сърджан Лукин, Александър Александров, Веселин Минев, Роман Прохазка, Георги Костадинов, Мехди Бурабия, Мигел Бедоя, Франсис Нар, Божидар Краев, Венцислав Христов;

45' Край на първото полувреме! Левски доминира изцяло, но липсва завършващият удар

45' Първи точен удар във вратата на Левски. Даниел излезе на стрелкова позиция в пеналта, като се справи с Веско Минев, и шутира, но праща в ръцете на Йоргачевич

40' Внимание: Нов бомбен шут, този път на Венци Христов, който сам си извоюва позиция, вратарят избива със сетни усилия в корнер

38' Внимание: Костадинов шутира силно от наказателното поле, след като Христов хитро му чукна с пета, но топката профучава над напречната греда

35' Внимание: Прохазка центрира, Нар отклони с глава великолепно към далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата

31' Топката кацна на напречната греда след изпълнение на Бурабия от ъглов удар

25' Внимание: Краев получи в наказателното поле и стреля от чиста позиция с левия крак, вратарят Хрушка изби с крак

20' Внимание: Веско Минев стреля силно с левия крак от фронтална позиция в долния ляв ъгъл, вратарят на Миява вади в корнер със сетни усилия

15' Бурабия влезе много грубо в краката на съперник и получава жълт картон

14' Внимание: Венци Христов прави ножичен удар от наказателното поле, вратарят успява да избие от долния ъгъл. След корнера Лукин стреля с глава, преборвайки се със защитник, но праща в ръцете на вратаря

13' Внимание: Нар беше изведен пред вратаря, който обаче излезе навреме и успя да пресече с шпагат

11' Левски подчертано владее инициативата, но среща добре организирана отбрана

4' Бедоя изпълни добре свободен удар, но прати малко над напречната греда в аут

16:01 ч Начало на мача!