Спартак (Москва) обърна Литекс до 3:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Попето наказа бившия си отбор, отличи се с асистенция и изработи дузпа

Литекс записа втора поредна загуба в зимните контроли. В Марбея, Испания, където протича втората част от зимната му подготовка, воденият от Любо Пенев тим, който е изваден от „А” група, допусна обрат срещу най-успешния руски отбор Спартак (Москва) – 1:3. Йосен откри за Литекс след грешка в защитата на московчани. Бившият играч на „оранжевите” Ивелин Попов изравни преди почивката. Спартак обърна през второто полувреме след голове на Макеев и Промес от дузпа.

В 20-ата минута се откри великолепна възможност пред Промес да се разпише. Той получи пас в наказателното поле, успоредно на голлинията, вратарят на Литекс бе излязъл малко напред и позволи на нападателя да остане сам с топката срещу празната врата, но той би в лявата греда.

В 39-ата минута Гранат върна към вратаря Ребров, но твърде слабо, Бьорн Маарс Йонсен дебнеше и веднага улови, навлезе в наказателното поле и с техничен удар преодоля вратаря – 1:0 в полза на Литекс.

Няколко минути по-късно Куинси Промес проби отляво и центрира по земя. Ивелин Попов бе оставен непокрит във вратарското поле и с хубав удар под гредата изравни. Попето не се зарадва при гола си.

Българският национал се отличи с асистенция при гола на Евгений Макеев в 53-ата минута, когато бе осъществен пълен обрат. Попов изведе с меко подаване своя съотборник, който гардира и направи 2:1.

В 74-ата минута Куинси Промес реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Петрус Бумал срещу Ивелин Попов в наказателното поле.

Предишният двубой на водения от Любослав Пенев тим отново бе срещу руснаци. Ловчанлии отстъпиха пред Рубин (Казан) с 1:2, като това бе първото им поражение в контролите.

Последният съперник на Литекс в Марбея е Динамо (Киев). Срещата ще се проведе на 14 февруари.

Спартак (Москва) - Литекс 3:1

0:1 Йонсен (39)

1:1 Попов (43)

2:1 Макеев (53)

3:1 Промес (74')

Съставът на Литекс: Евгени Александров, Емил Петров, Рафаел Перез, Антон Недялков, Иван Горанов , Красимир Станоев, Никола Колев, Васил Шопов, Арсенио Нунеш, Бьорн Йонсен, Милчо Ангелов (Кристиян Малинов, Александър Георгиев, Георги Минчев, Пламен Гълъбов, Петрус Бумал, Елтон, Густаво Кулма, Галин Минков, Диого Виана)

11.02, в Испания: Литекс – Спартак (Москва) 1:3

14.02, в Испания: Литекс – Динамо (Киев)

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига