НСА загуби драматично от шампиона на Италия в първия си мач на Европейското по хокей в зала

"Студентите" се представиха достойно срещу големия фаворит

Шампионът на България по хокей в зала НСА допусна загуба от големия фаворит на първенството „Бра”, Италия с 6:2 (3:2) на Европейското клубно първенство , дивизrя 1 , което се провежда в СОК „Камчия”. Въпреки разликата в резултата на терена всичко вървеше равностойно до  последните 5 минути когато „адзурите” вкараха три гола, а „студентите” изпуснаха на няколко пъти. В тима на „Бра” играят няколко италиански национали, чехи, холандец и голмайстора на Нова Зеландия Асмаеле Атцей

През първото полувреме „студентите” играха здраво и още в началото Петър Кътовски можеше да вкара на два пъти, но стражът на италианците Джанпаоло Ланзано отрази мощните удари. Вероятно , не очаквайки такава игра от родния шампион „Бра” постепенно вдигна оборотите, заигра по фланговете и със заучени положения успяваше да завърши всяка атака с удар към вратаря ни Михаил Банков.  В рамките на 5 минути италианците стигнаха до 0:3, а секунди след третото попадение Богомил Павлов успя да вкара гол и намали преднината. Бърза атака отляво за НСА завърши с ново попадение във вратата на съперника. Георги Бъклев беше най-съобразителен в полето с точен удар по земя стопи разликата до един гол. При 2:3 завърши и първата част. На полувремето в залата в Камчия пристигнаха от Варна няколко автобуса с фенове на играта и бързо заеха местата по трибуните. Веднага след почивката резултата можеше да бъде изравнен, но един от двамата съдии видя несъществуващо нарушение в атака на капитана ни Мерийн Де Бааре ,който излезе сам срещу вратаря. До края на срещата италианците наложиха по-бързо темпо на игра и умело задържаха топката , когато това беше нужно. След изпълнение на наказателен корнер резултата стигна до 2:4, а в последните минути „адзурите” вкараха още две попадение за крайното НСА- „Бра” 2:6

„Като игра съм доволен , но от резултата, не. При разлика от над 3 гола не вземаме точка в групата, което не беше изобщо в плановете ни , но така се получи. Играхме срещу най-силния отбор на първенството. Да не служи като оправдание, обаче  италианците имаха 7-8 национални състезатели от няколко държави. Много стабилен отбор. Играхме добър хокей и можехме да поднесем изненада. Следващият мач трябва да го спечелим, за да играем в „първата четворка” на турнира”, сподели наставникът на НСА Стефан Чавдаров.

В 18.20 тази вечер е втория мач на НСА на Европейското клубно първенство по хокей в зала, като съперник ще бъде шампиона на Уелс ХК”Кардиф”. Островитяните победиха в първия си мач последния съперник в нашата група Младост, Хърватия с 2:0.

На шампионата в Камчия участват осем отбора, победители в своите клубни първенства на Европа.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат