Еспаньол влезе в зона Европа след обрат над Сантандер

Каталунците се наложиха с 3:1 над Расинг у дома

Отборът на Еспаньол победи гостуващия Сантандер с 3:1 в мач от 27-ия кръг на Примера.

Изненадващо тимът на Расинг поведе в резултата в 12-ата минута чрез Кристиан Стуани, който получи топката от Адриан и с премерен удар от десетина метра я прати в мрежата за 0:1.

Домакините обаче бързо се окопитиха и успяха да ознаменуват игровото си преимущество с изравнителен гол в 26-ата минута, дело на Верду.

В 33-ата минута пък Филип Кутиньо направи пълен обрат с удар от границата на наказателното поле.

След почивката каталунците продължиха да диктуват темпото на игра, но редица пропуски ги лишиха от по-изразителна победа. Те дори имаха числено предимство след 51-ата минута, когато Маркос получи втори жълт картон и напусна терена.

Все пак в 80-ата минута домакините успяха да отбележат трето попадение чрез Ектор Морено, който засече с глава центриране на Кутиньо.

По този начин отборът на Еспаньол се изкачи на шеста позиция, която дава право на участие в Лига Европа, с актив от 39 точки, докато Расинг Сантандер остана на 18-ото място с 24.