Твенте бие без контузения Михайлов

Тимът от Еншеде е вече трети в класирането

Отборът на Твенте без контузения Николай Михайлов в състава си победи като гост Де Граафшап с 2:1 в отложен мач поради лошите метереологични условия в началото на февруари.

Срещата започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата още във 2-ата минута чрез Ел Хаснауи.

С попадения на Розалес в 19-ата и Фер в 52-ата минута обаче тимът от Еншеде успя да постигне пълен обрат и да грабне трите точки.

Гостите бяха допълнително улеснени в 58-ата минута, когато Рожие Мейер получи втори жълт картон и остави тима на Де Граафшап с човек по-малко на терена.

В отсъствието на титулярния страж, на вратата на Твенте застана Сандер Бошкер. Михайлов пък е на рехабилитации в България след като по време мача от Лига Европа срещу Шалке получи контузия в коляното. В най-добрия случай българският национал ще се завърне на вратата на холандците в мача срещу Адо Ден Хаг в събота.

С тази победа отборът на Твенте се изкачи на трета позиция в класирането на Ередивизи с актив от 51 точки, колкото има и четвъртият ПСВ. Лидер в класирането е АЗ Алкмаар с 52 точки, следван от Аякс с 51. Тимът на Де Граафшап пък е последен с 16 пункта.

Десподов след титлата: Не съм виждал такава подкрепа